Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marina Gonzalez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Wahluke
Wahluke (Girls)
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 4-0 3:20
S. Jones
Woodinville (Girls)
Mat Classic XXXIII
Round 3
Girls 140
02/18
L
Replay
DEC 13-8
T. Robertson
Timberline (Girls)
Mat Classic XXXIII
Round 1 (32 Man)
Girls 140
02/13
W
DEC 11-6
J. Viveros
Eisenhower (Girls)
WIAA Region 4 Girls
5th Finals
140
02/12
L
F 2-0 0:54
M. Reyes
---
WIAA Region 4 Girls
Round 5
140
02/12
W
DEC 11-4
C. Hall
Hanford (Girls)
WIAA Region 4 Girls
Round 4
140
02/12
W
F 8-0 2:22
A. Gross
Kittitas (Girls)
WIAA Region 4 Girls
Round 3
140
02/12
L
F 10-0 4:59
A. Morales
Royal (Girls)
WIAA Region 4 Girls
Round 2
140
02/12
W
F 5-3 3:34
A. Ramos
Sunnyside (Girls)
WIAA Region 4 Girls
Round 1
140
02/05
W
F 6-2 4:02
A. Gordon
Chelan (Girls)
North Girls Sub Regional
Placement Matches (16 Man)
140
02/05
L
F 2-0 1:12
K. Strobel
Liberty (Spangle) (Girls)
North Girls Sub Regional
4th Wrestleback (16 Man)
140
02/05
W
F 8-0 2:16
M. Lambert
Cashmere (Girls)
North Girls Sub Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/05
W
F 13-3 4:47
C. Ramos
Wahluke (Girls)
North Girls Sub Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
140
02/05
L
F 5-0 1:09
A. Morales
---
North Girls Sub Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
02/05
W
F 2-0 2:00
J. Woods
Republic/Curlew (Girls)
North Girls Sub Regional
Round 1 (16 Man)
140
01/22
L
DEC 9-5
N. Atilano
Hermiston
Othello Lady Huskie Invite 21/22
Saturday Round 3
140
01/22
W
F 5-2 1:31
B. Juarez
Toppenish
Othello Lady Huskie Invite 21/22
Saturday Round 2
140
01/22
L
F 15-4 4:54
A. Marquez
West Valley (Yakima)
Othello Lady Huskie Invite 21/22
Friday Round 3 B
140
12/29
L
F 7-2 3:34
L. Pineda
Othello
Winter Cup Girls JV 2021
Finals (8 Man)
145
12/29
W
F 8-2 2:51
C. Ramoz
Wahluke
Winter Cup Girls JV 2021
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
12/29
L
F 16-3 4:15
P. Payne
Hermiston
Winter Cup Girls JV 2021
Quarterfinals (8 Man)
145
12/15
L
F 0-0
K. Rowe
Stewarts Creek (Girls)
Lavergne (Girls) @ Stewarts Creek (Girls)
Round 1
138
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024