Jun 28-30, 1:50 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-30 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Keigin Shapland
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Gering
Gering Junior High
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/28
L
F 6-4 2:23
A. McDonald
---
Bayard Jr. High Invitational 2017
Round 4
Bracket 5
11/28
W
F 9-0 2:22
J. Houk
Lingle-Ft. Laramie Jr. High
Bayard Jr. High Invitational 2017
Round 2
Bracket 5
11/28
W
F 5-2 1:18
J. Mcginnis
---
Bayard Jr. High Invitational 2017
Round 1
Bracket 5
11/11
L
MD 10-2
G. Sandoz
---
Chadron Middle School Wrestling Invite
4th Wrestleback (16 Man)
88-92
11/11
W
F 2-0 0:38
C. Wilkins
Mitchell
Chadron Middle School Wrestling Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
88-92
11/11
W
F 5-0 0:59
A. Price
---
Chadron Middle School Wrestling Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
88-92
11/11
L
DEC 9-7
G. Sandoz
---
Chadron Middle School Wrestling Invite
Round 1 (16 Man)
88-92
11/04
W
F 2-0 0:50
G. Marker
---
Wheatland Middle School 2017 Tournament
Round 3
86-92
11/04
W
F 2-0 0:16
D. Yates
CCA/FMS
Wheatland Middle School 2017 Tournament
Round 3
86-92
11/04
L
DEC 4-0
B. Coleman
Rawlins
Wheatland Middle School 2017 Tournament
Round 2
86-92
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
W
F 5-0 0:51
J. Jennings
Scottsbluff
Bluffs Middle School Invitational
Placement Matches
80
12/10
W
F 7-0 1:25
J. Stitt
Torrington
Bluffs Middle School Invitational
Round 2 (4 Man)
80
12/10
W
F 2-0 0:43
A. Henton
Gering
Bluffs Middle School Invitational
Round 1 (4 Man)
80
12/03
L
DEC 6-4
R. Johnston
Gering
Torrington MS Invitational
Round 2
80
12/03
L
F 15-3 2:53
G. Marker
Centennial
Torrington MS Invitational
Round 2 16-man only
80
12/03
W
MD 12-4
J. Jennings
Scottsbluff MS
Torrington MS Invitational
Round 1
80
11/19
L
F 2-5 0:41
J. Jennings
Scottsbluff
Alliance Middle School Open
2nd Wrestleback (8 Man)
80
11/19
W
F 2-2
J. Hendricks
Torrington
Alliance Middle School Open
Semis & 1st WB (8 Man)
80
11/19
L
DEC 8-4
I. Ensign
Alliance
Alliance Middle School Open
Quarterfinals (8 Man)
80
11/05
W
F 6-2 1:22
J. Briseno
Eastside - Casper
Wheatland Middle School 2016
Round 3
77-78
11/05
W
F 10-5 2:39
A. Willoughby
Johnson JH
Wheatland Middle School 2016
Round 3
77-78
11/05
L
DEC 10-5
M. Branch
Laramie
Wheatland Middle School 2016
Round 2
77-78
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024