Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aron Brown
Results
High School Results
High School
High School
Other
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DQ 0-0
N. Gilbert
West Brunswick
2016 NCHSAA State Championships
3rd and 5th
3A 220
02/20
L
F 7-1 4:49
D. Louba
Hickory Ridge
2016 NCHSAA State Championships
Consi Semis
3A 220
02/20
L
F 7-2 5:35
L. Bumgarner
North Gaston
2016 NCHSAA State Championships
Semifinals
3A 220
02/19
W
DEF 3-0 4:35
C. Wilfong
Fred T. Foard
2016 NCHSAA State Championships
16 man Quarterfinals
3A 220
02/19
W
DEC 5-3 SV
C. Sanders
Morehead
2016 NCHSAA State Championships
16 Man Round 1
3A 220
02/14
W
DEC 7-5 SV
C. John
Southwestern Randolph
NCHSAA 3A Midwest Regional
3rd
220
02/13
W
DEC 4-2
J. Linker
Northwest Cabarrus
NCHSAA 3A Midwest Regional
Consi-Semis (16 Man)
220
02/13
L
DEC 5-2
M. Flynt
Ledford
NCHSAA 3A Midwest Regional
Semis
220
02/13
W
DEC 5-2
J. Deese
Piedmont
NCHSAA 3A Midwest Regional
Quarters
220
02/13
W
MD 9-1
N. Hampton
North Iredell
NCHSAA 3A Midwest Regional
Round 1 (16 Man)
220
02/03
W
F 0-0 3:18
E. Jandrew
Fred T Foard
Statesville @ Fred T Foard
Round 1
220
01/31
W
DEC 7-3
A. Teeter
Mooresville
2016 North Piedmont 3A/4A Conference
Placement Matches (8 Man)
220
01/30
W
DEC 2-0
S. Powers
Alexander Central
2016 North Piedmont 3A/4A Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
220
01/30
W
MD 10-0
T. Youngblood
Lake Norman
2016 North Piedmont 3A/4A Conference
Quarterfinals (8 Man)
220
01/09
W
F 0-0 3:31
N. Sipes
West Iredell
Statesville @ West Iredell
Round 1
285
01/06
W
F 0-0 2:17
N. Powell
North Lincoln
North Lincoln @ Statesville
Round 1
220
12/22
W
F 0-0 4:51
T. Childers
Maiden
2015 Maiden Christmas Classic
Placement Matches (16 Man)
220
12/22
W
F 0-0 5:35
T. Avery
Freedom
2015 Maiden Christmas Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
12/22
L
DEC 3-1
C. Wilfong
Fred T Foard
Statesville @ Fred T Foard
Round 1
220
12/18
W
F 0-0 3:49
N. Hampton
North Iredell
Statesville @ North Iredell
Round 1
220
12/05
W
DEC 3-1
E. Ortiz
North Wilkes
Tuttle Tournament
Placement Matches (8 Man)
220
12/05
W
MD 10-1
C. Suddreth
Hibriten High School
Tuttle Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
220
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024