Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordan Tingey
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2011-2012
2010-2011
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-4
B. Erickson
Weber
Utah Region 1 Championships
2nd Wrestleback (4:00 – 5:30 p.m) on 4 mats
138
02/10
L
DEC 7-1
T. Vigil
Syracuse
Utah Region 1 Championships
Quarters & 1st WB (2:30-4:00 pm) on 4 mats
138
01/21
L
MD 9-1
B. Carlson
---
Fremont @ Pleasant Grove
Round 1
138
01/14
L
DEC 6-4
T. Ashton
Murray
2012 JV Richardson Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/14
W
DEC 2-0
C. Loper
Pocatello
2012 JV Richardson Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/13
L
DEC 9-3
J. Taller
Olympus
2012 JV Richardson Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/08
L
F 0-0 1:21
K. Nielsen
Syracuse
Bear River Invitational JV
Placement Matches (8 Man)
138
01/07
W
F 0-0 2:15
A. Moody
Fremont
Bear River Invitational JV
2nd Wrestleback (8 Man)
138
01/07
W
FOR 0-0
K. Checketts
Weber
Bear River Invitational JV
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/07
L
F 0-0 5:15
M. Egbert
---
Bear River Invitational JV
Quarterfinals (8 Man)
138
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
DEC 6-3
Z. Glaittli
Viewmont
Region I Sophomore Region
Placement Matches (16 Man)
130
02/05
L
DEC 6-2
L. Ostler
Syracuse
Region I Sophomore Region
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
02/05
W
DEC 8-6
C. Letts
Layton
Region I Sophomore Region
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
02/05
W
MD 12-4
I. Urry
Davis
Region I Sophomore Region
Round 1 (16 Man)
130
02/03
L
F 0-0 1:52
K. Smith
Fremont
Region 1 Wrestling Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
135
02/02
W
F 0-0 4:39
T. Runnels
Weber
Region 1 Wrestling Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
02/02
L
DEC 13-10
J. Krebs
---
Region 1 Wrestling Championships
Round 1 (16 Man)
135
01/19
W
F 2-2 1:34
J. Barnett
Bountiful Jv
Bountiful Jv @ Fremont Jv
Round 1
130
01/09
W
F 0-0 1:27
K. Petersen
Bear River
Bear River Invitational Tournament
Placement Matches (8 Man)
130
01/09
W
F 0-0 0:56
J. Moon
Malad
Bear River Invitational Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
130
01/08
L
DEC 5-0
J. Andersen
Bear River
Bear River Invitational Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
130
01/08
W
F 0-0 5:34
B. Gomez
Bear River
Bear River Invitational Tournament
Quarterfinals (8 Man)
130
01/08
W
DEC 8-4
J. Moon
Malad
Bear River Invitational Tournament
Prelim Round 1
130
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024