Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braunsen Stern
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Franklin
Franklin Community
Franklin Wrestling Club
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 2-0 0:17
M. Guyer
Indian Creek Wrestling Club
Indian Creek Beginners Tournament
Round 3 (4 Man)
105
01/31
W
F 7-2 3:08
J. Collins
Red Cobra Wrestling Academy
Indian Creek Beginners Tournament
Round 2 (4 Man)
105
01/31
W
F 4-9 3:52
E. Martinez
---
Indian Creek Beginners Tournament
Round 1 (4 Man)
105
01/02
L
F 6-0 1:22
D. Roberson
Crown Point
ISWA Elementary Dual Team State
Round 1 (16 Team)
105
01/02
L
F 2-0 0:33
W. Harbert
New Palestine
ISWA Elementary Dual Team State
Round 4 (16 Team)
105
01/02
W
F 12-2 3:00
B. Coffey
Franklin Central
ISWA Elementary Dual Team State
Round 3 (16 Team)
105
12/20
L
F 2-0 0:22
M. Knapp
Whiteland
Johnson County Elementary Duals
Round 1 (4 Team)
105
12/20
L
F 2-0 0:30
j. bridges
Indian Creek
Johnson County Elementary Duals
Round 2 (4 Team)
105
12/20
L
F 2-0 0:18
T. Roberts
Center Grove
Johnson County Elementary Duals
Round 3 (4 Team)
105
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/04
L
F 2-0 0:55
J. Johnson
Western Wrestling Club
Greenwood Folkstyle Open
2nd Wrestleback (16 Man)
86
01/04
L
F 4-0 0:37
D. Foster
Bloomington south wrestling cl
Greenwood Folkstyle Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
86
12/22
L
TF 17-1 3:32
P. Findley
---
Columbus East Beginner`s Tournament
Round 3 (4 Man)
86
12/22
W
DEC 4-0
M. Reed
---
Columbus East Beginner`s Tournament
Round 2 (4 Man)
86
12/22
L
F 4-0 2:06
M. Jr
---
Columbus East Beginner`s Tournament
Round 1 (4 Man)
86
12/07
L
F 2-0 0:55
M. Jr
---
Southport Beginners Open
Round 4
81-86
12/07
W
F 0-0 0:28
Z. Petty
Perry Meridian Wrestling Club
Southport Beginners Open
Round 2
81-86
12/07
W
F 12-0 3:00
N. Conder
Center Grove Wrestling Club
Southport Beginners Open
Round 1
81-86
11/24
W
FOR 0-0
M. Jr
---
Dragon Beginners Nov-2019
Round 3 (4 Man)
82-90
11/24
W
F 9-2 2:27
J. Craft
Mooresville Wrestling Club
Dragon Beginners Nov-2019
Round 2 (4 Man)
82-90
11/24
W
DEF 2-2 1:58
T. Tomlinson
Frankton Wrestling Club
Dragon Beginners Nov-2019
Round 1 (4 Man)
82-90
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024