Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
shakieb sargent
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2009-2010
2008-2009
Team Name
TeAm ExTreme
Team Extreme
UTAH
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
F 2-0 0:48
A. Maxwell
Mountain Top Wrestling Club
Beehive Brawl
Quarters & 3rd WB (32 Man)
88 lbs.
01/23
W
DEC 8-6
T. Ramos
Team Vegas Wrestling
Beehive Brawl
2nd Wrestleback (32 Man)
88 lbs.
01/23
L
F 6-2 2:57
S. Johnson
Team Legacy
Beehive Brawl
Round 2 Champ & WB (32 Man)
88 lbs.
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/26
L
F 7-0 0:28
B. Armstrong
MONTANA
2009 W. Regionals Kids/Cadet Freestyle
SCHOOLBOY/GIRL
84
06/26
L
F 0-0 0:53
T. Underwood
IDAHO
2009 W. Regionals Kids/Cadet Freestyle
SCHOOLBOY/GIRL
84
06/24
L
F 6-0 0:15
S. Wright
CALIFORNIA
2009 W. Reg Kid/Cadet Greco Championship
SCHOOLBOY/GIRL
84
06/24
L
F 0-0 1:06
A. Shannon
ALASKA
2009 W. Reg Kid/Cadet Greco Championship
SCHOOLBOY/GIRL
84
06/22
L
TF 10-0
C. Wright
OREGON
2009 W. Regional Kids/Cadet Folkstyle
SCHOOLBOY/GIRL
84
06/22
L
TF 10-0
J. Hall
MONTANA
2009 W. Regional Kids/Cadet Folkstyle
SCHOOLBOY/GIRL
84
02/21
L
F 0-0 1:18
B. George
Attack
USA Utah Folkstyle State
Schoolboy/Cadet Schedule
77
02/21
L
F 0-0 1:16
J. Mondragon
TeAm ExTreme
USA Utah Folkstyle State
Schoolboy/Cadet Schedule
77
02/21
L
F 0-0 2:51
C. Bingham
Basin Wrestling Club
USA Utah Folkstyle State
Schoolboy/Cadet Schedule
77
01/31
L
DEC 7-6
K. Claybaugh
Box Elder Bees
5A/4A UT State Junior High Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
76 lbs.
01/31
L
F 0-0 2:52
K. Smith
Box Elder Bees
5A/4A UT State Junior High Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
76 lbs.
01/30
W
DEC 11-9 SV
B. Llewellyn
Pleasant Grove
5A/4A UT State Junior High Tournament
Round 1 (16 Man)
76 lbs.
01/24
L
F 0-0 0:59
O. Busk
Richfield Jr Wildcats
Beehive Brawl
2nd Wrestleback (16 Man)
76 lbs.
01/24
L
TF 17-2
T. Schwendiman
Mountain Top Wrestling Club
Beehive Brawl
Round 1 (16 Man)
76 lbs.
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024