Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Miles Ward
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Aledo (Mercer County)
Aledo Mercer County
Mercer County
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 10-7 5:21
N. Owens
Glasford (Illini Bluffs)
IHSA 1A Regional @ Knoxville
Placement Matches
120
02/03
L
F 9-0 3:51
H. Johnson
Knoxville
IHSA 1A Regional @ Knoxville
Semis and WB3
120
02/03
W
F 4-1
B. Rickey
Oneida (ROWVA)
IHSA 1A Regional @ Knoxville
Quarters and WB1
120
01/11
L
F 5-0 1:53
V. Stroud
Taylor Ridge (Rockridge)
Tri vs MerCo & Morrison
Round 1
120
01/10
L
F 2-0 0:39
P. Schaefer
Morrison
Tri vs MerCo & Morrison
Round 1
120
01/06
L
F 6-0 1:11
B. Hemp
Clifton (Central)
The 60th Annual Lyle King PIT
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/05
L
F 6-4 1:50
J. Noble
Pittsfield
The 60th Annual Lyle King PIT
Round 1 (32 Man)
120
12/29
L
DEC 18-13
C. GETTY
St. Joseph-Ogden
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
120
12/29
L
F 2-0 0:24
W. Strait
Fairbury (Prairie Central)
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
120
12/29
L
F 2-0 1:35
L. Roberts
Warrensburg
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
120
12/29
W
F 10-0 2:44
A. Putnam
Hillsboro
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
120
12/29
L
F 5-0 1:07
D. Sadler
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
120
12/29
L
TF 20-5 2:06
D. Eimer
Olympia
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
120
12/29
L
F 2-0 0:46
O. Stevens
Auburn
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
120
12/21
L
MD 14-0
L. Spears
Monmouth (M.-Roseville)
Monmouth Roseville
Round 1
126
12/15
L
F 2-0 0:58
T. Paisley
Fulton (H.S.)
Fulton, Aledo (Mercer County), Erie Prophetstown
Round 1
126
12/15
L
MD 10-0
S. Kilker
Erie
Fulton, Aledo (Mercer County), Erie Prophetstown
Round 1
126
12/06
L
F 2-0 0:27
G. Johnson
Knoxville
PORTA, MERCO
Round 1
126
12/05
L
F 2-0 0:19
H. King
Petersburg (PORTA)
PORTA, MERCO
Round 1
126
12/02
L
F 2-0 0:22
T. Arnold
Lena (L.-Winslow)
Aledo (Mercer County) @ Lena (L.-Winslow)
Round 1
126
12/02
W
F 1-5 3:45
T. Kenyon
Stillman Valley
North-South Duals
Round 1
126
12/02
L
F 2-0 0:22
T. Arnold
Lena (L.-Winslow)
North-South Duals
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
TF 16-1
D. Brooks
Quincy Junior High
JMS Crimson Invite
Placement (32 Man)
105
01/07
L
MD 12-0
M. Carroll
Rochester Junior High
JMS Crimson Invite
Semis & WB (32 Man)
105
01/07
W
F 0-0 2:55
J. Tuxhorn
Chatham Glenwood MS
JMS Crimson Invite
Quarters & WB (32 Man)
105
01/07
W
F 0-0 0:56
R. Younker
Litchfield Middle School
JMS Crimson Invite
Round 2 Champ (32 Man)
105
01/07
W
F 0-0 0:30
R. Gil
Beardstown Middle School
JMS Crimson Invite
Round 1 (32 Man)
105
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024