Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dominic Hicks-Avron
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
CENTRALIA
Centralia
Centralia High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/29
L
F 4-0
T. Walker
Aberdeen
Evergreen Conference 2A
Medals
145
05/29
W
F 2-2 1:15
S. Nogle
Tumwater
Evergreen Conference 2A
Round 5 Semi Cons
145
05/29
L
F 2-0 0:30
B. Greenwell
Tumwater
Evergreen Conference 2A
Round 4 Semis
145
05/29
W
F 10-0 3:06
R. Calica
Rochester
Evergreen Conference 2A
Round 2 Quarters
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 0:44
D. Hernandez
W. F. West
WIAA 2A North
5th Place Matches (16 Man)
106
02/08
L
F 9-7 4:50
S. Treperinas
Mountlake Terrace
WIAA 2A North
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/08
W
FOR 0-0
G. Castillo
Aberdeen
WIAA 2A North
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/07
L
F 2-0 1:10
D. Hernandez
W. F. West
WIAA 2A North
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/25
L
F 5-0 2:29
D. Hernandez
WF West
Bearcat Invite
3rd and 5th (8 Man)
106
01/25
W
F 4-5 2:37
K. Greenough
---
Bearcat Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/25
W
F 12-2 3:05
R. Crump
River Ridge
Bearcat Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/25
L
F 2-0 0:22
J. Myers
---
Bearcat Invite
Quarterfinals (8 Man)
106
01/18
L
F 5-0 1:40
H. Hendricks
RAINIER
2020 DAVE HOLTER KELSO INVITE
Round 4 (Semi & 16WB)
106
01/18
L
F 5-0 2:16
G. Lopez
---
2020 DAVE HOLTER KELSO INVITE
Round 2 (Qtrs & 16WB)
106
01/11
L
DEC 6-1
M. Trenton
Cashmere
Sky Valley Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/11
L
MD 16-5
O. Salcedo
Marysville Getchell
Sky Valley Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/11
W
F 2-0 0:50
C. Stone
Monroe
Sky Valley Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/11
W
F 9-0 2:30
A. Marshall
Sultan
Sky Valley Invitational
Round 1 (16 Man)
106
12/21
L
DEC 9-2
A. Davis
---
WIAA Pat Alexander Invitational
Round 5
106
12/21
W
F 8-0 1:40
R. Merly
Tumwater
WIAA Pat Alexander Invitational
Round 4
106
12/21
W
F 9-0 4:52
C. Reid
---
WIAA Pat Alexander Invitational
Round 3 (16 Man)
106
12/21
L
F 2-0 0:28
J. Myers
---
WIAA Pat Alexander Invitational
Round 2 (Qts and cons)
106
12/14
W
F 6-1 0:43
G. Baird
Ingraham
A-Town Throwdown 2019
4th Wrestleback (16 Man)
106
12/14
L
F 12-4 3:23
L. Heath
Spanaway Lake
A-Town Throwdown 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/07
L
F 2-0 0:41
A. Baladad
Emerald Ridge HS
White River Classic WIAA
Round 4
106
12/07
W
DEC 7-5
G. Arroyo
Cedarcrest HS
White River Classic WIAA
Round 2
106
12/07
L
F 2-0 1:12
N. Cormier
Enumclaw High School
White River Classic WIAA
Round 1
106
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024