Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Russ
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
SC Wrestling 1
Spencer
Spencer /Columbus
Spencer-Columbus
Spencer/Columbus
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 6-2 1:44
G. Learman
Neillsville/Greenwood/Loyal
Cloverbelt Middle School Conference
Round 4
132-139
02/02
W
F 2-0 0:12
C. Harris
Stanley-Boyd/Owen-Withee
Cloverbelt Middle School Conference
Round 3
132-139
02/02
W
F 2-0 0:27
T. Salzgerber
Cadott
Cloverbelt Middle School Conference
Round 2
132-139
01/19
L
F 0-0 0:36
G. Lassa
Merrill
Athens Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
128-138
01/19
L
DEC 9-5
C. Lewandowski
---
Athens Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
128-138
01/18
W
F 0-0 0:34
C. Weise
Nekoosa
Athens Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
128-138
01/06
W
F 5-0 0:36
K. Prior
---
Central WI Youth Tournament
Round 4
121-142
01/06
W
F 2-0 0:28
H. Ringdahl
Central WI Youth Wrestling
Central WI Youth Tournament
Round 3
121-142
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 2-0 0:56
G. Barth
NGL
Loyal Central WI Youth Tournament
Round 3
115-118
01/13
L
MD 12-1
G. Barth
NGL
Loyal Central WI Youth Tournament
Round 2
115-118
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
DEC 10-6
H. Skattebo
Spencer-Columbus
Loyal Youth Wrestling Tournament
Round 4
99-103
01/22
W
MD 10-0
J. Ramsey
Mosinee
Loyal Youth Wrestling Tournament
Round 3
99-103
01/22
L
F 10-0 1:47
Z. Kind
NGL
Loyal Youth Wrestling Tournament
Round 2
99-103
01/21
W
F 0-0 1:20
E. Lepak-quaintance
---
Athens Youth Wrestling Tournament
Round 3 (3 Man)
97-99
01/21
L
F 0-0 0:43
D. Otto
Coleman
Athens Youth Wrestling Tournament
Round 2 (3 Man)
97-99
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024