Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sylas Roberts
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2015-2016
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 5-0 1:27
C. Girgenti
Chesterton
IHSAA Regional @ Crown Point
Quarters (8 Man)
182
01/27
L
DEC 10-6
C. Pfefier
---
IHSAA Sectional @ Crown Point High
Placement Matches (8 Man)
182
01/27
W
F 7-0 2:27
J. Hooley
Lowell
IHSAA Sectional @ Crown Point High
2nd Wrestleback (8 Man)
182
01/27
L
F 8-2 2:49
E. Potosky
---
IHSAA Sectional @ Crown Point High
Semis & 1st WB (8 Man)
182
01/27
W
FOR 0-0
G. Silva
Wheeler
IHSAA Sectional @ Crown Point High
Quarterfinals (8 Man)
182
12/30
W
DEC 6-3
J. Stepek
Hammond Gavit
John Willems Memorial Super Duals
Round 1 (6 Team)
195
12/16
L
F 9-1 2:33
E. Potosky
---
Carnahan Memorial Invitational
Placement Matches (8 Man)
182
12/16
W
MD 11-3
C. Pfefier
---
Carnahan Memorial Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
182
12/16
W
F 7-0 2:59
A. Lizardi
Calumet
Carnahan Memorial Invitational
Quarterfinals (8 Man)
182
12/11
L
MD 10-0
R. Sneed
Kankakee Valley
Valpo Duals
Champ. Round 1
182
12/10
W
F 0-0
B. Kletz
West Central
West Central @ Hebron
Round 1
182
12/09
L
F 0-4 2:42
C. Garland
Cass
Hebron vs. Cass
Round 1
182
11/25
W
DEC 5-3 SV
A. Ubiles
Concord
Charles Marks Invite
Placement (12 Man)
182
11/25
W
DEC 10-5
C. Pfeiffer
Boone Grove
Charles Marks Invite
Semis & WB (12 Man)
182
11/25
W
F 9-5 4:12
C. Boren
Chesterton
Charles Marks Invite
Quarters (12 Man)
182
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 2-0 2:33
J. McIntyre
Valparaiso
IHSAA Sectional @ Crown Point
Placement Matches
182
01/30
L
F 4-1 4:41
R. Sneed
Kankakee Valley
IHSAA Sectional @ Crown Point
Consi Semis
182
01/30
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Sectional @ Crown Point
Semis and WB
182
01/30
L
F 5-2 1:54
E. Potoskey
Crown Point
IHSAA Sectional @ Crown Point
Quarters
182
12/19
L
DEC 9-2
K. Hatton
Crown Point
Carnahan Memorial Invitational
Placement Matches (8 Man)
182
12/19
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
Carnahan Memorial Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
182
12/19
L
F 4-1 2:17
L. Tolson
Knox
Carnahan Memorial Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
182
12/19
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Boone Grove
Carnahan Memorial Invitational
Quarterfinals (8 Man)
182
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024