Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evan Carpenter
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
W
F 2-0 1:52
J. Love
---
OHSAA Div II Southwest Districts
Round 1
138
03/01
L
F 9-1 3:17
J. Lindsay
---
OHSAA Div II Southwest Districts
Round 1
138
02/24
L
F 5-2 5:57
B. Phillips
---
OHSAA Div II SW Sectionals
Round 1
138
02/24
W
F 2-0 0:46
C.
GREENVILLE
OHSAA Div II SW Sectionals
Round 1
138
02/24
W
F 4-1 1:18
E. Christian
---
OHSAA Div II SW Sectionals
Round 1
138
02/24
W
DEC 11-4
Z. Tevis
BELLEFONTAINE
OHSAA Div II SW Sectionals
Round 1
138
02/19
W
F 0-0
E. Christian
Shawnee (Springfield)
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/19
W
F 0-0
E. Christian
Shawnee (Springfield)
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/17
W
F 5-0 3:02
N. Baker
JONATHAN ALDER
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/17
L
MD 14-6
B. Phillips
TECUMSEH
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/17
W
F 11-6 4:06
D. Stevenson
INDIAN LAKE
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/17
W
F 7-0 1:40
E. Christian
Shawnee (Springfield)
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/17
W
F 8-3 1:26
E. Christian
Shawnee (Springfield)
Central Buckeye Conference Championship
Round 1
138
02/09
W
F 8-2 1:46
G. Torres
URBANA
URBANA @ BENJAMIN LOGAN
Round 1
138
01/27
W
F 8-3 1:19
K. Hunter
WEST CARROLLTON
Raider Invitational
Round 1
138
01/27
W
F 6-2 1:07
B. Wells
SOUTHEASTERN LOCAL (South Charleston)
Raider Invitational
Round 1
138
01/27
W
F 6-2 1:41
T. Martin
KENTON RIDGE
Raider Invitational
Round 1
138
01/27
W
TF 17-2
D. Burker
Van Wert
Raider Invitational
Round 1
138
01/27
L
F 4-1 3:28
N. Jackson
ARCHBISHOP MOELLER
Raider Invitational
Round 1
138
01/20
W
F 2-2 0:55
C. Wilcox
---
Don Wasserbeck Invitational
Round 1
138
01/20
W
F 2-0 0:38
Y. Sahraoui
DUBLIN COFFMAN
Don Wasserbeck Invitational
Round 1
138
01/20
L
DEC 8-3
I. Robinson
ST CHARLES
Don Wasserbeck Invitational
Round 1
138
01/20
W
F 2-0 0:59
G. Rhodes
---
Don Wasserbeck Invitational
Round 1
138
01/13
W
F 2-0 0:41
B. Thompson
COLUMBUS GROVE
Coldwater Siekski Duals
Round 1
138
01/13
W
F 4-3 3:05
D. Stevenson
INDIAN LAKE
Coldwater Siekski Duals
Round 1
138
01/10
W
F 2-0 0:27
K. Langhardt
WEST LIBERTY-SALEM
WEST LIBERTY-SALEM @ BENJAMIN LOGAN
Round 1
138
01/07
W
F 5-0 3:57
B. Bush
---
Troy Invitational
Round 1
138
01/06
L
F 5-0 1:24
C. Vanderhorst
---
Troy Invitational
Round 1
138
01/06
W
F 4-1 1:44
L. Wagner
ARCANUM
Troy Invitational
Round 1
138
01/06
W
F 8-3 1:33
J. Webb
XENIA
Troy Invitational
Round 1
138
01/06
W
DEC 12-5
E. Kirkpatrick
TROY
Troy Invitational
Round 1
138
12/27
W
F 14-4 3:46
T. Maney
---
GMVWA Holiday Tournament
Round 1
138
12/27
L
DEC 7-3
B. Phillips
TECUMSEH
GMVWA Holiday Tournament
Round 1
138
12/27
W
F 4-1 1:15
Z.
NATIONAL TRAIL
GMVWA Holiday Tournament
Round 1
138
12/27
W
F 7-2 3:25
T. Yahna
CARROLL
GMVWA Holiday Tournament
Round 1
138
12/16
W
F 2-2 1:59
A. Hamilton
Coldwater
Coldwater Cavalier Pool
Round 1
138
12/16
L
MD 13-5
G. Ridenour
WAPAKONETA
Coldwater Cavalier Pool
Round 1
138
12/16
W
MD 16-2
X. Scott
BOWLING GREEN
Coldwater Cavalier Pool
Round 1
138
12/16
W
F 16-4 2:27
B. Barnes
OTTAWA-GLANDORF
Coldwater Cavalier Pool
Round 1
138
12/16
W
F 8-3 1:22
C. Moore
Coldwater
Coldwater Cavalier Pool
Round 1
138
12/16
L
MD 13-5
G. Ridenour
WAPAKONETA
Coldwater Cavalier Pool
Round 1
138
12/09
W
F 4-1 1:36
K. Hendricks
GREENEVIEW
Xenia Invitational
Round 1
138
12/09
W
F 12-4 2:03
M. D`Amico
MIAMISBURG
Xenia Invitational
Round 1
138
12/09
W
DEC 7-2
S. Muhammed
Northridge (Dayton)
Xenia Invitational
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 4-2
C. DeMarco
GRAHAM LOCAL
OHSAA Div II SW Districts
Round 1
126
03/04
W
DEC 7-4
M. Rudolph
MOUNT HEALTHY
OHSAA Div II SW Districts
Round 1
126
03/04
W
F 2-0 0:03
S. Snyder
ARCHBISHOP McNICHOLAS
OHSAA Div II SW Districts
Round 1
126
03/04
L
MD 13-2
X. Pierce
JONATHAN ALDER
OHSAA Div II SW Districts
Round 1
126
02/02
L
DEC 8-2
C. Melvin
MIAMI TRACE
Mechanicsburg Super-Tri
Round 1
132
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024