Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxson Hayes
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 2-0 1:39
A. Faith
Marysville
Marysville @ Manhattan
Round 1
145
01/29
L
DEC 2-1
E. Kodger
Gardner Edgerton
Junction City Invitational
Championship
138
01/29
W
F 4-0 2:48
C. Ridder
Manhattan
Junction City Invitational
Round 6
138
01/29
L
F 7-4 4:42
J. Kerr
Salina Central
Junction City Invitational
Round 4
138
01/29
W
DEC 1-0
K. Slaughter
Kansas City Piper
Junction City Invitational
Round 3
138
01/29
W
F 2-0 1:31
C. Schuck
---
Manhattan JV Tournament - 2022
Placement Matches (8 Man)
138 Boys
01/28
W
F 2-0 0:46
J. Davila
Junction City
Manhattan JV Tournament - 2022
2nd Wrestleback (8 Man)
138 Boys
01/28
L
DEC 5-2
D. Sterrett
---
Manhattan JV Tournament - 2022
Quarterfinals (8 Man)
138 Boys
01/25
L
F 0-0
A. McKinney
---
Manhattan @ St. George-Rock Creek
Round 1
138
12/18
W
F 11-0 3:40
R. Brooks
Topeka-Seaman
Council Grove JV & Girls Tournament
Round 3
145C
12/17
W
F 9-2 4:22
M. Bolley
Pomona-West Franklin
Council Grove JV & Girls Tournament
Round 2
145C
12/17
W
MD 11-2
G. Munoz
---
Council Grove JV & Girls Tournament
Round 1
145C
12/11
L
DEC 0-0 TB1
H. Lamond
Onaga
Onaga High School Wrestling Tournament
Round 5
145
12/11
L
DEC 7-1
P. Madden
Maur Hill
Onaga High School Wrestling Tournament
Round 4
145
12/11
W
DEC 3-1
H. Lamond
Onaga
Onaga High School Wrestling Tournament
Round 2
145
12/11
W
F 2-0 3:38
J. King
---
Onaga High School Wrestling Tournament
Round 1
145
12/09
L
DEC 4-1
C. Holt
Bonner Springs
Manhattan @ Bonner Springs
Round 1
145
12/04
W
DEC 7-3
A. Young
Lindsborg-Smoky Valley High School
Riley County Falcon Duals
Round 3 (10 Team)
145
12/04
W
F 5-0 3:37
K. Weston
Riley County High School
Riley County Falcon Duals
Round 2 (10 Team)
145
12/04
W
F 2-0 1:17
C. Starnes
Perry Lecompton
Riley County Falcon Duals
Round 6 (10 Team)
145
12/02
W
DEC 3-0
M. Montoya
Great Bend
Manhattan @ Great Bend
Round 1
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
DEF 2-0 1:59
A. Smith
Junction City
Junction City @ Manhattan
Round 1
138
12/18
L
F 0-0 0:38
M. Arguijo
---
Junction City @ Manhattan
Round 1
145
12/17
L
F 13-6 5:25
J. Rivera-Rodriguez
Junction City
Junction City @ Manhattan
Round 1
138
12/05
W
MD 13-0
T. Berg
Topeka-Seaman
Emporia Junior Varsity Tournament
Round 3 (3 Man)
M126 A
12/05
W
F 4-0 2:54
M. Morales
Emporia
Emporia Junior Varsity Tournament
Round 1 (3 Man)
M126 A
12/03
L
F 2-2 3:07
R. Gutierrez
Great Bend
Great Bend @ Manhattan
Round 1
126
12/03
L
F 2-0 0:50
J. Szot
Great Bend
Great Bend @ Manhattan
Round 1
126
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024