Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ashley L
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Mel-Min Youth Wrestling
Melrose Mindoro
Melrose Mindoro Youth Wrestlin
Melrose- Mindoro
Melrose-Mindoro
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
MD 10-0
E. Johnson
GET Blue Demons
West Salem-Bangor Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
58-60
02/02
W
F 7-0 1:20
H. Burns
LAW - La Crosse Area Wrestlers
West Salem-Bangor Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
58-60
02/02
W
F 13-0 2:25
B. Steffen
Holmen Viking Wrestling Club
West Salem-Bangor Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
58-60
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
F 2-0 0:52
W. Wolf
Crass Trained Weigh In Club
Neillsville Warrior Rumble
Round 3 (4 Man)
50-54
02/17
W
F 8-3 1:49
H. Hanson
Blair Taylor
Neillsville Warrior Rumble
Round 2 (4 Man)
50-54
02/17
W
MD 13-2
G. Wirtz
SC youth wrestling
Neillsville Warrior Rumble
Round 1 (4 Man)
50-54
02/10
W
DEC 4-0
L. Leis
LAW
Holmen Youth Classic 2019
Round 5 (5 Man)
51-57
02/10
L
DEC 7-2
K. Jacobson
Sparta
Holmen Youth Classic 2019
Round 4 (5 Man)
51-57
02/10
W
MD 12-0
T. Gault
HVWC
Holmen Youth Classic 2019
Round 3 (5 Man)
51-57
02/10
L
DEC 5-0
B. Henderson
Cochrane Fountain City
Holmen Youth Classic 2019
Round 2 (5 Man)
51-57
01/27
W
F 2-0 0:21
G. Stakston
West Salem-Bangor Wrestling
West Salem-Bangor Youth Tournament
round 3
53-54
01/27
W
MD 13-3
C. Marsen
Holmen Viking Wrestling Club
West Salem-Bangor Youth Tournament
round 2
53-54
01/27
W
F 11-0 1:44
T. Wells
Holmen Viking Wrestling Club
West Salem-Bangor Youth Tournament
round 1
53-54
01/12
L
FOR 0-0
E. Klidzejs
Whitehall
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
53-58
01/12
L
FOR 0-0
H. Olson
OFA DRAGONS
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
53-58
01/12
L
DEC 2-0
E. Johnson
G-E-T
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
53-58
01/12
W
F 0-0 1:32
H. Kraudy
Mel-Min
Frank Dobbs Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
53-54
01/12
W
F 0-0 0:59
T. Wells
Holmen Viking Wrestling Club
Frank Dobbs Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
53-54
01/12
L
DEC 8-2
L. Rouleau
Crass Trained Weigh In Club
Frank Dobbs Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
53-54
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
MD 14-5
A. Pierce
Melrose-mindoro youth wrestlin
Independence K-5 Tournament
Round 3 (4`s & 2`s)
48-49
02/03
W
F 2-0 0:46
L. Garson
Holmen Viking Wrestling Club
Independence K-5 Tournament
Round 2 (4`s & 2`s)
48-49
02/02
W
F 2-0 0:23
T. Persons
Durand
Independence K-5 Tournament
Round 1 (4`s & 2`s)
48-49
01/21
L
DEC 6-2
G. Logan
LAW
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 4
48-49
01/21
W
MD 11-1
T. Sheppard
Sparta
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 3
48-49
01/21
W
F 10-0 1:58
H. Burns
West Salem Bangor
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 2
48-49
01/13
L
DEC 8-1
L. Grant
LAW
Frank Dobbs Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
47-50
01/13
W
F 0-0 1:49
B. Needham
Holmen Viking Wrestling Club
Frank Dobbs Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
47-50
01/13
W
MD 12-0
N. Chambers
West Salem
Frank Dobbs Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
47-50
01/07
W
F 2-0 0:36
G. Raycher
NGL
Neillsville Warrior Rumble
Round 3 (3 Man)
48-51
01/07
W
TF 15-0 2:06
T. Ystad
NGL
Neillsville Warrior Rumble
Round 2 (3 Man)
48-51
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 10-0 2:28
L. Reckin
Durand Youth Wrestling
Independence K-5 Tournament
Round 3 (4`s & 2`s)
47-48
02/04
W
F 2-0 0:39
G. Davidson
Osseo Fairchild Dragons
Independence K-5 Tournament
Round 2 (4`s & 2`s)
47-48
02/03
L
F 6-2 2:19
R. Duellman
C-FC School
Independence K-5 Tournament
Round 1 (4`s & 2`s)
47-48
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
W
F 0-0 0:56
T. Gardner
Loyal
Neillsville Warrior Rumble
Round 3 (4 Man)
37-42
01/10
L
OTHER1 0-0
C. Gray
Warrens Youth Wrestling
Neillsville Warrior Rumble
Round 2 (4 Man)
37-42
01/10
L
F 0-0 2:59
B. Opelt
NGL
Neillsville Warrior Rumble
Round 1 (4 Man)
37-42
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024