Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Graham Pyle
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
East Noble
East Noble TUF
East Noble/TUF
KENDALLVILLE
The Fort (IN)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
DEC 7-1
D. Parrish
Indian Springs
Northeast 8 MS Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
75
02/24
W
DEC 9-2
D. Parrish
Indian Springs
Frank Iddings at West Noble
Placement Round minus 7th
75
02/24
W
F 7-0 2:32
P. Kleeberg
Central Noble
Frank Iddings at West Noble
Semis & WB (16 Man)
75
02/04
L
Replay
DEC 4-2
A. Origel
---
IHSWCA Middle School State Championship
2nd Wrestleback (32 Man)
75
02/04
L
Replay
DEC 2-0
B. Kapitan
Contenders Wrestling Academy
IHSWCA Middle School State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
75
02/04
W
Replay
F 8-0 1:58
S. Iii
Highland Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Championship
Round 1 (32 Man)
75
01/07
W
Replay
DEC 5-0
C. Petty
Franklin Wrestling Club
ISWA Elementary State Duals 2024
Round 3 (10 Team)
73
01/07
W
Replay
F 2-0 0:50
C. Chapman
Hobart Wrestling Club
ISWA Elementary State Duals 2024
Placement
73
01/07
W
Replay
F 2-0 0:12
J. Saavedra
Mishawaka Wrestling Club
ISWA Elementary State Duals 2024
Round 1 (10 Team)
73
01/07
W
Replay
F 2-0 0:27
A. Pratt
Bloomington South Wrestling Club
ISWA Elementary State Duals 2024
Round 5 (10 Team)
73
01/07
W
Replay
F 2-0 0:22
J. Heaston
Indian Creek Wrestling Club (M)
ISWA Elementary State Duals 2024
Round 2 (10 Team)
73
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/20
L
DEC 3-0
T. Hillenburg
Death Squad (IN)
2023 Outway National Duals - ELEM - CANCELLED
Round 2 (4 Team)
75
08/20
L
F 9-0 2:17
C. Jones
Michigan Pitbulls (MI)
2023 Outway National Duals - ELEM - CANCELLED
Round 2 (4 Team)
75
08/20
L
F 2-0 0:53
C. Mango
Backyard Brawlers (IL)
2023 Outway National Duals - ELEM - CANCELLED
Round 1 (4 Team)
75
08/20
W
DEC 7-2 TB1
B. Stevens
Free Agent Avengers
2023 Outway National Duals - ELEM - CANCELLED
Round 3 (4 Team)
75
02/12
L
DEC 7-4
P. Kleeberg
---
Columbia City Folkstyle Open
Round 5 (5 Man)
70
02/12
W
DEC 9-2
L. Sheets
---
Columbia City Folkstyle Open
Round 4 (5 Man)
70
02/12
W
F 8-0 1:53
B. Wallace
Rochester Wrestling Club
Columbia City Folkstyle Open
Round 3 (5 Man)
70
02/12
W
DEC 5-3
H. Wortinger
Wawasee
Columbia City Folkstyle Open
Round 2 (5 Man)
70
11/27
W
MD 12-0
K. Homan
Northwood Wrestling Club
Warrior RTC - Youth
Finals (8 Man)
67
11/27
L
F 4-0 1:56
W. Melchi
Fort Wayne
Warrior RTC - Youth
Quarterfinals (8 Man)
67
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/28
W
FOR 0-0
K. Sheets
Mishawaka wrestling club
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 5 (6 Man)
63
11/28
L
MD 13-4
D. Parrish
Columbia City Wrestling Club
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 4 (6 Man)
63
11/28
L
MD 11-0
W. Melchi
Steuben County Wrestling Club
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 3 (6 Man)
63
11/28
W
MD 16-7
C. Craig
Snider Wrestling Club
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 2 (6 Man)
63
11/28
L
F 5-0 0:52
L. Pipito
---
Warrior RTC Folkstyle Open
Round 1 (6 Man)
63
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024