Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Remington Grunhuvd
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Team Name
Butte
Butte EMS
Butte East
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
W
F 6-2 2:17
C. Spring
Great Falls North
Montana Middle School Championships
Finals (1st 3rd 5th)
75
03/05
L
DEC 7-3
J. Grossman
---
Montana Middle School Championships
Consolation Semifinals
75
03/05
W
TF 17-2 3:31
T. Crabb
Choteau
Montana Middle School Championships
Semifinals (Cons 64/7 32/5 16/3 8/1)
75
03/05
W
F 4-1 3:29
A. Taylor
Circle
Montana Middle School Championships
Consolation (64/6 32/4 16/2)
75
03/05
W
F 12-0 3:29
R. Licht
---
Montana Middle School Championships
Quarterfinals (Cons 64/5 32/3 16/1)
75
03/05
L
DEC 3-2
J. Grossman
---
Montana Middle School Championships
Championship 64/3 32/2 16/1 (Cons 64/3 32/1)
75
02/26
L
DEC 7-0
T. Laslovich
Chief Joseph
Belgrade Middle School Invitational
Finals
80
02/26
W
FOR 0-0
O. Bergeson
Chief Joseph
Belgrade Middle School Invitational
Round 3
80
02/26
W
F 7-0 1:44
A. Hyde
Chief Joseph
Belgrade Middle School Invitational
Round 2
80
02/26
W
F 2-0 0:30
R. Madison
Dillon
Belgrade Middle School Invitational
Round 1
80
02/19
W
DEC 6-0
B. Gehring
Helena Wrestling club
Mining City Middle School
Round 6
73-79
02/19
W
DEC 4-1
E. Nose
Laurel
Mining City Middle School
Round 4
73-79
02/19
W
F 5-0 0:23
H. Savaria
Montana Disciples
Mining City Middle School
Round 2
73-79
02/19
W
F 4-0 1:58
T. Cheetham
Anaconda
Mining City Middle School
Round 1
73-79
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024