Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ivan Nestingen
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
WAA (Woodbury) Youth Wrestling Club
Woodbury
Woodbury Youth WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 2-0 0:36
I. Schletz
Rosemount
Hastings Livingston Invitational
2nd wb 16, 4 wb 32
95
01/13
L
F 2-0 0:36
S. McNamara
Hastings
Hastings Livingston Invitational
Quarters and WB 16 and 32
95
01/13
W
DEC 6-3
P. Mischke
Hastings
Hastings Livingston Invitational
Round 1 16 and Round 2 32 man
95
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
W
DEC 10-5
D. Salter
ASL Eagles
Woodbury Folkstyle Qualifier
Round 3 (4 Man)
63-64
12/08
L
MD 15-7
E. Hunter
Stillwater Area Wrestling
Woodbury Folkstyle Qualifier
Round 2 (4 Man)
63-64
12/08
L
F 0-0 0:46
A. Bailey
EAGAN
Woodbury Folkstyle Qualifier
Round 1
63-64
11/23
L
DEC 5-4
G. Bruegger
---
TCU Titans Folkstyle Qualifier
Round 3 (4 Man)
62-63
11/23
L
F 0-0 0:50
A. Bailey
Eagan
TCU Titans Folkstyle Qualifier
Round 2 (4 Man)
62-63
11/23
W
F 0-0 0:19
M. Burvee
Centennail Youth Wrestling
TCU Titans Folkstyle Qualifier
Round 1
62-63
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 6-2 1:30
O. Daniel
Kasson-Mantorville
2019 Stillwater Pony Stampede
2nd Wrestleback (16 Man)
55
01/13
L
F 2-0 0:13
N. Bloch
Stillwater
2019 Stillwater Pony Stampede
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/13
W
MD 9-0
R. Keller
Mound Westonka
2019 Stillwater Pony Stampede
Round 1 (16 Man)
55
11/24
W
MD 11-2
G. Reger
Waseca
TCU Titans Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
K
11/24
L
MD 12-0
J. Fausone
St Francis
TCU Titans Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
K
11/24
W
F 0-0 2:21
T. Yates
Hastings
TCU Titans Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
K
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
F 0-0 0:14
B. Klemmensen
Owatonna Wrestling Club
Larry Hovden Last Chance Qualifier
Round 3 (4 Man)
51-52 B
02/25
L
F 0-0 2:20
E. Germain
Eagan Youth Matcats
Larry Hovden Last Chance Qualifier
Round 1 (4 Man)
51-52 B
02/25
W
F 0-0 0:33
B. Bieri
Coon Rapids Mat Bandits Wrestling Club
Larry Hovden Last Chance Qualifier
Round 2 (4 Man)
51-52 B
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021