Jun 28-30, 1:50 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-30 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mitch Wynn
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2012-2013
Team Name
Lebanon
Lebanon Middle School
Lebanon mat club
Seven Oaks (Lebanon)
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
DEC 6-1
E. Metcalf
Eagle Point
2022 MS State Tournament
Placing
B 125
03/12
W
F 7-0 1:22
G. Wright
Crook County
2022 MS State Tournament
Round 7
B 125
03/12
L
DEC 7-4
G. Hall
St. Helens
2022 MS State Tournament
Round 6
B 125
03/12
W
F 6-0 2:02
M. Culp
Athey Creek (Tualatin)
2022 MS State Tournament
Round 4
B 125
03/12
W
F 6-0 3:36
O. Mclouth
---
2022 MS State Tournament
Round 2
B 125
01/30
W
DEC 7-3
C. Baxter
Salem Elite Mat Club
Oregon Kids State Championships 2022
Rnd 8
120
01/30
L
F 2-0 1:25
K. Cornell
Hi desert mat club
Oregon Kids State Championships 2022
Rnd 7
120
01/30
W
DEC 7-5
C. Page
Thurston
Oregon Kids State Championships 2022
Rnd 5
120
01/30
W
F 6-0 3:56
M. Thynes
Rock of Redmond
Oregon Kids State Championships 2022
Rnd 3
120
01/16
W
Replay
DEC 4-3
O. Blackwelder
Mountain View High School Wres
Oregon Classic 16U Tournament 2022
Placement Matches (32 Man)
126
01/16
W
Replay
F 4-0 1:58
V. Shipley
Hillsboro Mat Club
Oregon Classic 16U Tournament 2022
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/16
W
Replay
DEC 16-15
M. Thynes
Redmond High School Wrestling
Oregon Classic 16U Tournament 2022
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/16
W
Replay
F 11-1 2:44
C. Page
Thurston Mat Club
Oregon Classic 16U Tournament 2022
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
11/06
W
F 2-2 2:30
J. Mitchell
Cowboy Mat Club
DMC Central Oregon Kick Off 2021
Round 5
120-136
11/06
W
F 9-2 2:33
J. Seymour
Hawk Mat Club
DMC Central Oregon Kick Off 2021
Round 4
120-136
11/06
W
F 10-6 4:27
S. Mackenzie
---
DMC Central Oregon Kick Off 2021
Round 2
120-136
11/06
L
TF 15-0 3:03
R. Lacey
Cowboy Mat Club
DMC Central Oregon Kick Off 2021
Round 1
120-136
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
MD 13-3
S. Navarro
Culver MIddle School
Central Oregon MS State Qualifier
Session 7: Placement Matches (32 Man)
102
03/07
W
DEC 8-5
Z. Halsey
Lebanon Middle School
Central Oregon MS State Qualifier
Session 6: 6th Wrestleback (32 Man)
102
03/07
W
F 5-1 3:11
C. Dickey
Skyview Middle School
Central Oregon MS State Qualifier
Session 5: Semis & 5th WB (32 Man)
102
03/07
L
DEC 13-8 SV
S. Navarro
Culver MIddle School
Central Oregon MS State Qualifier
Session 3: Quarters & 3rd WB (32 Man)
102
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
MD 11-0
H. Hutchison
LaCreole
Willamette MS Regional Qualifier
QF Round 6
102
03/02
W
MD 13-4
K. Price
French Prairie
Willamette MS Regional Qualifier
Round 5
102
03/02
W
F 4-0 2:07
B. Green
Sandy
Willamette MS Regional Qualifier
Round 4
102
03/02
W
F 11-0 2:05
N. DeLeon
South Meadows
Willamette MS Regional Qualifier
2nd Wrestleback (64 Man)
102
03/02
L
F 6-0 3:28
T. Talmadge
LaCreole
Willamette MS Regional Qualifier
Round 1 (64 Man)
102
01/21
L
F 2-0 2:12
J. Gandy
Ferndale Force Wrestling Club
Oregon Classic Kids Tournament 2019
4th Wrestleback (32 Man)
98
01/20
W
F 2-5 2:17
Z. Halsey
Lebanon mat club
Oregon Classic Kids Tournament 2019
2nd Wrestleback (32 Man)
98
01/20
L
DEC 6-2
M. Benge
John Day
Oregon Classic Kids Tournament 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
98
01/12
L
DEC 9-2
J. Self
COBRA ALL STARS
Metro Classic Qualifier 2019
1st & 3rd (16 Man)
98
01/12
W
F 5-4 3:10
Z. Gardner
Newberg Mat Club
Metro Classic Qualifier 2019
4th Wrestleback (16 Man)
98
01/12
L
F 7-0 2:40
M. Johnson
All-Phase Wrestling Club
Metro Classic Qualifier 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
98
01/12
W
DEC 7-2 SV
Z. Idica
Cleveland Warrior Mat Club
Metro Classic Qualifier 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
98
01/12
W
F 6-0 5:23
E. Wood
Newberg Mat Club
Metro Classic Qualifier 2019
Round 1 (16 Man)
98
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/01
W
F 8-0 2:02
A. Simpson
Culver MIddle School
Central Oregon MS State Qualifier
Session 4: 4th Wrestleback (32 Man)
102
01/01
W
F 2-0 0:40
C. Welty
Crook County Middle School
Central Oregon MS State Qualifier
Session 2: Round 2 Champ & WB (32 Man)
102
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024