Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kyler Hardacre
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Whiteland
Whiteland Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 5-3 3:29
B. Franks
Jennings County Wrestling Club
IHSWCA MS State Qualifier COLUMBUS NORTH
Placement Matches (16 Man)
132
01/21
W
DEC 6-0
P. Hall
Indiana
IHSWCA MS State Qualifier COLUMBUS NORTH
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/21
L
DEC 7-5
S. Ralston
Club Madison Wrestling
IHSWCA MS State Qualifier COLUMBUS NORTH
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
F 9-0 1:31
G. Golliher
New Castle Youth Wrestling Club
IHSWCA MS State Qualifier COLUMBUS NORTH
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/31
W
TF 18-2 3:31
T. Williams
Whiteland Wrestling Club
Warrior Rumble
Round 3 (4 Man)
130-136
12/31
W
TF 18-3 3:10
M. Hanover
Golden Bear Elite
Warrior Rumble
Round 2 (4 Man)
130-136
12/31
W
DEC 6-2
J. Hunt
Western Wrestling Club
Warrior Rumble
Round 1 (4 Man)
130-136
12/02
L
DEC 7-6 TB1
B. Kaeb
Bloomington
Battle of the Brave
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/02
L
MD 14-4
T. Brauer
Owensboro Catholic
Battle of the Brave
Round 1 (32 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/06
W
FOR 0-0
J. Graber
Middlebury Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 6
119
05/06
L
Replay
TF 10-0 0:52
G. Myers
Decatur Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 5
119
05/06
W
FOR 0-0
I. Suddarth
Contenders Wrestling Academy
ISWA Freestyle State Finals
Round 4
119
05/06
W
Replay
TF 10-0 1:02
T. Santiago
Chesterton Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 3
119
05/06
L
Replay
TF 10-0 1:08
M. Benoit
Rick Larsen Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 2
119
05/06
W
Replay
DEC 10-10
M. Hand
Bloomington South Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 1
119
01/22
L
DEC 14-10
J. Hutchens
Bedford Middle School
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/22
L
F 4-0 1:21
B. Thompson
Borden Jr. High
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Round 1 (16 Man)
126
01/07
L
F 6-0 2:13
L. Woster
Woodford County
Middle School Raider Rumble 2023
Round 5- 4th consi (32) Second Consi (16)
130
01/07
L
FOR 0-0
H. Francis
Covington Cathloic
Middle School Raider Rumble 2023
Round 4 Champ Qtr. Finals
130
01/07
W
F 5-0 0:57
D. Page
Cooper
Middle School Raider Rumble 2023
Round 2- Championship Rd of 16
130
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024