Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
abagail soppe
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Seaman Girls
Topeka Seaman
Topeka-Seaman
Topeka-Seaman HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
Replay
F 2-0 0:41
E. Smith
Topeka-Washburn Rural
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 3 - Cons 1
190
02/22
L
Replay
F 4-0 0:58
M. Miller
Blue Valley Southwest
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 1 - Rd of 16
190
02/10
W
F 2-1 4:29
I. Renfro
Basehor-Linwood
KSHSAA Girls 6A-5A Regional A
Championship Finals (All Brackets)
190
02/10
W
F 2-8 3:01
B. Neal
Kansas City-Washington
KSHSAA Girls 6A-5A Regional A
Championship Semifinals (All Brackets)
190
02/10
W
F 2-0 1:17
B. Morris
Bonner Springs
KSHSAA Girls 6A-5A Regional A
Quarterfinals (All Brackets)
190
02/03
L
F 6-1 5:03
I. Renfro
Basehor-Linwood
2024 UKC Girls Wrestling Championships
Placement
190
02/03
W
F 2-0 0:55
A. Jones
Topeka West
2024 UKC Girls Wrestling Championships
Round 4
190
02/03
W
F 2-0 0:39
A. Ibeagu
Kansas City-Piper
2024 UKC Girls Wrestling Championships
Round 2
190
01/31
L
F 2-2 0:53
K. Graham
Olathe North HS
Topeka-Seaman HS @ Olathe North HS
Round 1
190
01/27
L
F 1-0 1:24
N. Daniels
Great Bend
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Top 8 Placement (16 Man)
190 Championship
01/27
W
F 2-0 0:19
C. Lynch
St. George-Rock Creek
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Round 4 (16 Man)
190 Championship
01/27
L
F 2-0 1:04
K. Graham
Olathe North
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Round 3 (16 Man)
190 Championship
01/27
W
F 2-0 0:35
Y. Acosta
Chapman
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Round 2 (16 Man)
190 Championship
01/27
W
F 5-0 1:05
K. Torres
Topeka-Washburn Rural
4th Annual Washburn Women`s Invitational
Round 1 (16 Man)
190 Championship
01/25
L
F 2-0 1:34
M. Gilliland
---
Holton/Sea/WR Triangular
Round 1
190
01/25
L
F 2-0 0:52
E. Smith
Topeka-Washburn Rural HS
Holton/Sea/WR Triangular
Round 1
190
01/20
W
F 2-0 0:30
N. Miranda
Emporia
Southside Slam
Round 5 - Conso Placement Matches
190
01/20
L
F 9-2 2:57
G. Stephens
Lawrence
Southside Slam
Rounds 4 - Championship Semi-Finals
190
01/20
L
F 2-0 0:45
E. Pittman
Baldwin
Southside Slam
Championship Round 3
190
01/20
W
F 2-2 0:54
K. Duncan
Tonganoxie
Southside Slam
Championship Round 2
190
01/20
W
F 2-0 0:38
M. Padilla
Shawnee Mission North
Southside Slam
Championship Round 1
190
01/19
L
F 4-1
T. Ofuasia
Tecumseh-Shawnee Heights HS
Topeka-Seaman HS @ Tecumseh-Shawnee Heights HS
Round 1
235
12/02
W
F 4-1 1:09
H. Stokes
Manhattan HS
Emporia Girls Varsity/JV Tournament
Round 3
190
12/02
W
F 2-0 1:01
M. Dutro
Chanute HS
Emporia Girls Varsity/JV Tournament
Round 2
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
Replay
F 2-1 1:14
C. Burr
Wichita-Kapaun Mount Carmel
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 3 - Cons 1
190
02/22
L
Replay
F 2-0 0:13
M. Rivera
Olathe West
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 1 - Rd of 16
190
02/04
L
F 7-5 3:13
K. Miller
Leavenworth High School
UKC Girls Wrestling Championships
Round 3
190
02/04
L
F 2-0 0:50
L. Blair
Shawnee Heights High School
UKC Girls Wrestling Championships
Round 1 (5 Man)
190
01/21
L
F 4-4 3:28
C. Soppe
Topeka Seaman
Southside Slam
Round 5 - Conso Placement Matches
190
01/21
W
F 5-1 3:31
L. Kinsch
Lawrence Free State
Southside Slam
Rounds 4 - Championship Semi-Finals
190
01/21
L
F 6-2 1:28
K. Miller
Leavenworth
Southside Slam
Championship Round 3
190
01/21
W
F 2-0 0:59
K. Duncan
Tonganoxie
Southside Slam
Championship Round 2
190
01/21
L
F 4-1 0:39
S. Martinez
Blue Valley West
Southside Slam
Championship Round 1
190
01/14
L
F 2-2 0:35
B. Neal
KC Washington Girls
Topeka High Invitational - Girls
Round 3 (3 Man)
190
01/14
L
F 6-3 2:00
M. Cadet
Highland Park Girls
Topeka High Invitational - Girls
Round 1 (3 Man)
190
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
F 7-4 1:57
M. Bonner
Basehor-Linwood
4th Annual Ladycat Classic
Round 3 (4 Man)
191 B
12/18
W
F 2-0 0:30
B. Keith
Bonner Springs
4th Annual Ladycat Classic
Round 2 (4 Man)
191 B
12/18
L
F 5-0 2:31
K. Revels
Shawnee Mission Northwest
4th Annual Ladycat Classic
Round 1 (4 Man)
191 B
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024