Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Northern League Regions DGC - PPWL
Northern League Regions DGC - PPWL
Results
Results
6 & Under
6 & Under
8 & Under
10 & Under
12 & Under
15 & Under
Round
Round 8
Round 7
Round 6
Round 5
Round 4
Round 3
Round 2.5
Round 1.5
Team Name
Bad Dogs Youth Wrestling
Bear Cave
Berthoud Wrestling Club
CWC Thunder
Centaurus Youth Wrestling
Colorado Top Team School Of Wr
Cowboy Kids Laramie Wrestling
Front Range Falcons
Gato
High Plains Thunder
LCS
Legacy Boltz Wrestling Club
Louisville
Loveland
Mead
Mountain View Wrestling Club
Natrona Colts Wrestling Club
Niwot
North Vikings Wrestling Club
Northeast Twisters
Rattlers Athletics
Rough Rider Wrestling
Thompson Valley Wrestling Club
Windsor
Weight Class
37
40
43
46
49
53
57
62
70
Round 8
22
Aaden Callaway
A. Callaway
Berthoud Wrestling Club
DEC 5-4
53
W
2
Liam Drake
L. Drake
Colorado Top Team School Of Wr
28
Ty Eversman
T. Eversman
Thompson Valley Wrestling Club
W
DEC 11-6
53
10
Michael Garcia
M. Garcia
Rough Rider Wrestling
Round 7
2
Liam Drake
L. Drake
Colorado Top Team School Of Wr
W
DEC 8-2
53
32
Robert Laidig
R. Laidig
Thompson Valley Wrestling Club
22
Aaden Callaway
A. Callaway
Berthoud Wrestling Club
W
F 13-4 2:11
53
13
Braylin Montoya
B. Montoya
CWC Thunder
Round 6
View All
9
Owen Hofmeister
O. Hofmeister
Berthoud Wrestling Club
TF 19-1 2:33
43
W
4
Tyson Bradley
T. Bradley
Mountain View Wrestling Club
12
Grady Bohlander
G. Bohlander
High Plains Thunder
W
F 5-0 0:52
43
10
Kaleb Wells
K. Wells
Rough Rider Wrestling
14
Jordan Palma
J. Palma
Rough Rider Wrestling
DEC 11-4
46
W
6
Adam Moore
A. Moore
Front Range Falcons
16
Pablo Hinojosa
P. Hinojosa
Windsor
W
DEC 11-9 SV
SV
46
11
Kai Wagner
K. Wagner
Thompson Valley Wrestling Club
16
Sean Beaverson
S. Beaverson
Rattlers Athletics
F 2-2 0:47
49
W
5
Vincenzo Mazzei
V. Mazzei
LCS
Round 5
View All
1
Adrian Garcia
A. Garcia
Bear Cave
DEC 6-0
37
W
2
Tatum Garcia
T. Garcia
Windsor
3
James Calvin
J. Calvin
Loveland
W
F 2-1 0:49
37
4
Isaak Torres
I. Torres
4
Tyson Bradley
T. Bradley
Mountain View Wrestling Club
W
DEC 13-10
43
14
Aksel Bau-Madsen
A. Bau-Madsen
Berthoud Wrestling Club
9
Owen Hofmeister
O. Hofmeister
Berthoud Wrestling Club
W
DEC 10-6
43
8
River Guerrero
R. Guerrero
Rattlers Athletics
4
Jaxson Jamison
J. Jamison
CWC Thunder
F 5-0 0:43
46
W
14
Jordan Palma
J. Palma
Rough Rider Wrestling
Round 4
View All
1
Adrian Garcia
A. Garcia
Bear Cave
W
F 3-12 2:38
37
3
James Calvin
J. Calvin
Loveland
2
Tatum Garcia
T. Garcia
Windsor
W
F 2-0 0:54
37
5
Brady Conner
B. Conner
Front Range Falcons
1
Joshua Hernandez
J. Hernandez
F 4-0 1:09
40
W
4
Daniel Trujillo
D. Trujillo
Niwot
8
R. Zaiden Yake
R. Yake
W
TF 16-0 2:12
40
6
Elijah Morris
E. Morris
Rough Rider Wrestling
4
Tyson Bradley
T. Bradley
Mountain View Wrestling Club
W
F 17-6 2:59
43
16
Trevan Stroud
T. Stroud
Rough Rider Wrestling
Round 3
View All
1
Adrian Garcia
A. Garcia
Bear Cave
W
F 2-0 0:22
37
4
Isaak Torres
I. Torres
3
James Calvin
J. Calvin
Loveland
W
F 2-0 0:16
37
5
Brady Conner
B. Conner
Front Range Falcons
1
Joshua Hernandez
J. Hernandez
W
F 2-0 0:59
40
2
Kristopher Nix
K. Nix
Mountain View Wrestling Club
4
Daniel Trujillo
D. Trujillo
Niwot
W
MD 8-0
40
3
Alejandro Hansen-Guzman
A. Hansen-Guzman
Rattlers Athletics
3
Kayden Boutte
K. Boutte
Mountain View Wrestling Club
TF 15-0 2:00
43
W
4
Tyson Bradley
T. Bradley
Mountain View Wrestling Club
Round 2.5
View All
1
Adrian Garcia
A. Garcia
Bear Cave
W
F 2-0 0:23
37
5
Brady Conner
B. Conner
Front Range Falcons
2
Tatum Garcia
T. Garcia
Windsor
W
F 5-0 1:38
37
4
Isaak Torres
I. Torres
6
Elijah Morris
E. Morris
Rough Rider Wrestling
W
F 0-5 0:23
40
2
Kristopher Nix
K. Nix
Mountain View Wrestling Club
8
R. Zaiden Yake
R. Yake
W
F 0-0 0:58
40
4
Daniel Trujillo
D. Trujillo
Niwot
12
Grady Bohlander
G. Bohlander
High Plains Thunder
W
F 4-0 1:22
43
4
Tyson Bradley
T. Bradley
Mountain View Wrestling Club
Round 1.5
View All
2
Tatum Garcia
T. Garcia
Windsor
F 3-9 2:25
37
W
3
James Calvin
J. Calvin
Loveland
4
Isaak Torres
I. Torres
W
F 3-3 0:47
37
5
Brady Conner
B. Conner
Front Range Falcons
1
Joshua Hernandez
J. Hernandez
F 2-0 0:27
40
W
8
R. Zaiden Yake
R. Yake
3
Alejandro Hansen-Guzman
A. Hansen-Guzman
Rattlers Athletics
DEC 8-5 SV
SV
40
W
6
Elijah Morris
E. Morris
Rough Rider Wrestling
3
Kayden Boutte
K. Boutte
Mountain View Wrestling Club
F 5-0 0:42
43
W
14
Aksel Bau-Madsen
A. Bau-Madsen
Berthoud Wrestling Club
Event Info
Northern League Regions DGC - PPWL on Jan 9, 2016 in Loveland, CO.