Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
SDIKWA Kids FK Tournament #5
SDIKWA Kids FK Tournament #5
Results
Results
6U
6U
8U
10U
12U BOYS
12U GIRLS
14U BOYS
14U GIRLS
Round
Placement Matches (8 Man)
Round 3 (3 Man)
2nd Wrestleback (8 Man)
Round 2 (3 Man)
Semis & 1st WB (8 Man)
Round 1 (3 Man)
Quarterfinals (8 Man)
Team Name
ASG
Cobras Wrestling
GWC Blue
Hotshots Wrestling
Powerline Wrestling
RB Colts
SoCal Grappling Club
Weight Class
41
43/46
50
Placement Matches (8 Man)
5
Nixon Mendoza
N. Mendoza
Powerline Wrestling
W
TF 16-0 2:41
41
3
Wyatt Gressel
W. Gressel
GWC Blue
4
Roman Galvan
R. Galvan
SoCal Grappling Club
FOR 0-0
41
W
6
Franco Martini
F. Martini
RB Colts
Round 3 (3 Man)
1
Liam Lantry
L. Lantry
Hotshots Wrestling
W
F 7-0 1:20
43/46
2
Kai Santiago
K. Santiago
1
Lucas Squires
L. Squires
Cobras Wrestling
W
F 2-0 0:27
50
2
Zander Johnson-Newsome
Z. Johnson-Newsome
RB Colts
2nd Wrestleback (8 Man)
1
Ricardo Ibarra
R. Ibarra
GWC Blue
F 5-0 0:38
41
W
3
Wyatt Gressel
W. Gressel
GWC Blue
5
Nixon Mendoza
N. Mendoza
Powerline Wrestling
W
DEC 11-4
41
2
Jordan Howard
J. Howard
GWC Blue
Round 2 (3 Man)
1
Liam Lantry
L. Lantry
Hotshots Wrestling
W
F 2-0 0:16
43/46
3
Ezriel Elizarraraz
E. Elizarraraz
ASG
1
Lucas Squires
L. Squires
Cobras Wrestling
W
F 5-0 0:47
50
3
Brandon Lee
B. Lee
RB Colts
Semis & 1st WB (8 Man)
1
Ricardo Ibarra
R. Ibarra
GWC Blue
F 2-0 0:36
41
W
4
Roman Galvan
R. Galvan
SoCal Grappling Club
6
Franco Martini
F. Martini
RB Colts
W
DEC 14-11
41
2
Jordan Howard
J. Howard
GWC Blue
3
Wyatt Gressel
W. Gressel
GWC Blue
W
F 2-0 0:15
41
7
Jeremiah Coronado
J. Coronado
ASG
Round 1 (3 Man)
2
Kai Santiago
K. Santiago
W
TF 21-4 2:32
43/46
3
Ezriel Elizarraraz
E. Elizarraraz
ASG
2
Zander Johnson-Newsome
Z. Johnson-Newsome
RB Colts
W
DEC 10-8
50
3
Brandon Lee
B. Lee
RB Colts
Quarterfinals (8 Man)
7
Jeremiah Coronado
J. Coronado
ASG
F 5-0 0:30
41
W
2
Jordan Howard
J. Howard
GWC Blue
3
Wyatt Gressel
W. Gressel
GWC Blue
TF 16-1 2:17
41
W
6
Franco Martini
F. Martini
RB Colts
5
Nixon Mendoza
N. Mendoza
Powerline Wrestling
DEC 2-1
41
W
4
Roman Galvan
R. Galvan
SoCal Grappling Club
Event Info
SDIKWA Kids FK Tournament #5 on Jan 23, 2022.