Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Uintah Rec League Tournament 2017
Uintah Rec League Tournament 2017
Results
Info
Results
PreK-K
PreK-K
1st-2nd
3rd-4th
5th-6th
Round
Round 3 (4 Man)
Round 2 (4 Man)
Round 1 (4 Man)
Team Name
Cougar Den Black (Dylan Brown)
Cougar Den Green (Aaron Ames)
Cougar Den Yellow (Cody Bowden)
Duchesne Eagles
Extreme Wrestling
Longhorn Wrestling Club
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
Uintah Team 3 (Merkley)
Uintah Team 4 (Colby Christensen)
Uintah Team 5 (Eagleview)
Weight Class
31-36
35-40
37-41
39-41
41-44
41-43
42-44
44-45
44-46
46-49
47-50
48-50
49-50
51-55
56-59
62-68
Round 3 (4 Man)
View All
1
Cruzdyn Woody
C. Woody
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
W
F 2-0 0:27
31-36
2
Ryker Ward
R. Ward
Uintah Team 3 (Merkley)
3
Klay Davis
K. Davis
Cougar Den Black (Dylan Brown)
DEC 12-10
31-36
W
4
Brexten Lamb
B. Lamb
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
1
Enoch Pettit
E. Pettit
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
F 2-0 0:57
35-40
W
2
Ryder Rhoades
R. Rhoades
Uintah Team 5 (Eagleview)
3
Brixten Ivie
B. Ivie
Duchesne Eagles
W
F 12-3 2:00
35-40
4
Remyck Jamieson
R. Jamieson
Uintah Team 3 (Merkley)
1
Stetsen Sunkees
S. Sunkees
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
W
TF 16-0 2:41
37-41
2
Colt Ross
C. Ross
Cougar Den Black (Dylan Brown)
Round 2 (4 Man)
View All
1
Cruzdyn Woody
C. Woody
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
DEC 9-8
31-36
W
3
Klay Davis
K. Davis
Cougar Den Black (Dylan Brown)
2
Ryker Ward
R. Ward
Uintah Team 3 (Merkley)
F 2-0 0:29
31-36
W
4
Brexten Lamb
B. Lamb
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
1
Enoch Pettit
E. Pettit
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
MD 19-10
35-40
W
3
Brixten Ivie
B. Ivie
Duchesne Eagles
2
Ryder Rhoades
R. Rhoades
Uintah Team 5 (Eagleview)
W
F 2-0 0:13
35-40
4
Remyck Jamieson
R. Jamieson
Uintah Team 3 (Merkley)
1
Stetsen Sunkees
S. Sunkees
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
DEC 8-7
37-41
W
3
Weston Ivie
W. Ivie
Duchesne Eagles
Round 1 (4 Man)
View All
1
Cruzdyn Woody
C. Woody
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
W
F 2-0 0:21
31-36
4
Brexten Lamb
B. Lamb
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
2
Ryker Ward
R. Ward
Uintah Team 3 (Merkley)
F 2-0 0:11
31-36
W
3
Klay Davis
K. Davis
Cougar Den Black (Dylan Brown)
1
Enoch Pettit
E. Pettit
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
W
F 12-2 2:28
35-40
4
Remyck Jamieson
R. Jamieson
Uintah Team 3 (Merkley)
2
Ryder Rhoades
R. Rhoades
Uintah Team 5 (Eagleview)
W
DEC 11-4
35-40
3
Brixten Ivie
B. Ivie
Duchesne Eagles
1
Stetsen Sunkees
S. Sunkees
Uintah Team 1 (Pat Sharp)
W
F 8-0 0:58
37-41
4
Jt Munford
J. Munford
Uintah Team 2 (Kedric Coonis)
Event Info
Uintah Rec League Tournament 2017 on Mar 3, 2017 in Maeser, UT.