Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sheila Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
W
F 2-2 1:43
S. Richmond
Minot
2021 Rumble on the Red - Girls
Placement
170
12/29
W
F 2-0 1:47
L. Beckler
Bismarck
2021 Rumble on the Red - Girls
Semis & WB 3
170
12/29
W
F 2-0 1:03
P. Spomer
Bismarck Century
2021 Rumble on the Red - Girls
Qtrs & WB1
170
12/18
W
F 2-0 0:47
M. Taylor
Pierre T.F Riggs
1st Annual Girls` Border Brawl
1st Place
170
12/18
W
F 2-2 1:43
E. Larson
Pierre T.F Riggs
1st Annual Girls` Border Brawl
Semis
170
12/18
W
F 4-0 1:41
J. Perezvargas
Bismarck
1st Annual Girls` Border Brawl
Quarterfinals
170
12/18
W
F 4-0 1:42
K. Gibson
Aberdeen Central
1st Annual Girls` Border Brawl
1st Round
170
12/05
W
F 7-4 2:57
C. Shockley
South Border
Napoleon Early Bird (girls)
Semis
170-190
12/05
W
F 12-1 3:07
J. Flynn
Central Cass
Napoleon Early Bird (girls)
Quarterfinals/2nd Rd WB 16 Man
170-190
12/04
L
F 2-0 1:01
B. Leedahl
Kindred
Napoleon Early Bird (girls)
1st Place
170-190
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
F 2-5 1:08
C. Shockley
South Border
2021 Central Cass Invitational
Round 4
170
01/30
L
F 5-0 1:40
A. Johnson
---
2021 Central Cass Invitational
Round 3
170
01/30
L
F 4-2 1:28
H. LeMatta
---
2021 Central Cass Invitational
Round 2
170
01/23
L
F 2-0 0:52
H. Schultz
---
2021 ND Class B Region 1 Dual
Quarterfinals (8 Team)
170
01/23
L
F 9-0 3:58
D. Revolorio
Napoleon
2021 ND Class B Region 1 Dual
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
170
01/23
L
F 2-0 0:38
L. Schumacher
Linton-HMB
2021 ND Class B Region 1 Dual
Finals (8 Team)
182
01/09
L
F 2-0 0:27
N. Becker
Napoleon
2021 Central Cass Lettermen`s
Placement Matches
170
01/09
L
F 2-0 0:21
B. Wendel
LaMoure
2021 Central Cass Lettermen`s
WB2 (8 Man)/ Rnd.4 (5/6)/ Rnd.2 (4) Rnd.1(3)
170
01/09
L
F 2-0 0:39
R. Mendez-Rios
Unattached
2021 Central Cass Lettermen`s
Semis (8 Man)/ WB1 (8 Man)/ Rnd.3 (5/6) Rnd.1 (4)
170
01/09
L
F 2-0 0:41
B. Willison
---
2021 Central Cass Lettermen`s
Quarters (8 Man)/ Rnd.2 (5/6)
170
01/08
L
F 2-0 0:46
D. Schumacher
---
2021 Central Cass Lettermen`s
Rnd.1 (5/6)
170
12/16
L
F 2-0 0:42
J. MEEHL
Oakes
Oakes Quad
Champ. Round 1
170
12/16
L
F 0-0 0:24
B. Wendel
LaMoure
Oakes Quad
Champ. Round 1
170
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024