Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
CALEB COOK
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2015-2016
Team Name
Laurel
Laurel Matburners
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
DEC 4-0
L. Knaub
---
Belgrade Middle School Invitational
Finals
127
02/26
W
FOR 0-0
C. Mikesell
Boulder
Belgrade Middle School Invitational
Round 3
127
02/26
W
F 5-0 0:45
B. Hazlett
Butte East
Belgrade Middle School Invitational
Round 2
127
02/26
W
DEC 9-3
C. Mikesell
Boulder
Belgrade Middle School Invitational
Round 1
127
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
FOR 0-0
A. Courville
Sudden victory
Mining City Middle School
2nd Place Match (16 Man)
83-87
02/22
W
DEC 8-4
S. Schindler
Team Champs
Mining City Middle School
Round 6
83-87
02/22
W
DEC 3-0
G. Wagner
whitehall
Mining City Middle School
Round 5
83-87
02/22
W
F 2-0 0:53
L. Douma
Bozeman MS
Mining City Middle School
Round 4
83-87
02/22
W
MD 9-0
R. Maley
Ronan
Mining City Middle School
Round 3
83-87
02/22
L
F 2-0 1:25
S. Schindler
Team Champs
Mining City Middle School
Round 2
83-87
02/22
W
F 2-0 0:35
S. Smith
Belgrade
Mining City Middle School
Round 1
83-87
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
W
DEC 4-3
G. Raihl
Stillwater Wrestling Club
Road Kill Classic
2nd Place Match (16 Man)
55
01/16
L
DEC 4-2
C. Rogers
Headwaters Wrestling Academy
Road Kill Classic
Placement Matches (16 Man)
55
01/16
W
DEC 7-0
R. Potter
Darkhorse Wrestling Club
Road Kill Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/16
W
DEC 8-5
Z. Morse
---
Road Kill Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/16
W
F 2-0 0:34
L. Salzmann
Hardin Wrestling Club
Road Kill Classic
Round 1 (16 Man)
55
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024