Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jericho Zeller
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2014-2015
2012-2013
2011-2012
2010-2011
Team Name
Andover
Bozeman Hawk Wrestling Club
Bozeman Hawks
bozeman hawks wrestling club
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/11
W
F 4-0 1:12
C. Mikalatos
Lil Copperhead Wrestling Club
Smith/McCarthy Greco tournament
Mat 5
70
04/11
W
TF 10-0 1:22
R. McCollum
Bozeman Hawk Wrestling Club
Smith/McCarthy Greco tournament
Mat 5
70
04/11
W
F 14-10 3:23
A. Gaytan
Butte Wresting Club
Smith/McCarthy Greco tournament
Mat 5
70
04/11
W
DEC 14-9
D. Block
North Montana Wrestling Club
Smith/McCarthy Greco tournament
Mat 5
70
04/11
W
F 4-0 0:20
D. Goss
Team Real Life
Smith/McCarthy Greco tournament
Mat 5
70
04/11
W
DEC 11-11
C. Lane
Montana Disciples
Smith/McCarthy Greco tournament
Mat 5
70
04/11
W
TF 10-0 2:00
A. Gaytan
Butte Wresting Club
Smith/McCarthy Freestyle Tournament
Mat 5
70
04/11
W
TF 10-0 2:00
A. Gaytan
Butte Wresting Club
Smith/McCarthy Freestyle Tournament
Mat 5
70
04/11
W
F 6-0 1:33
B. Decker
Prime Wrestling
Smith/McCarthy Freestyle Tournament
Mat 5
70
04/11
W
DEC 11-4
C. Lane
Montana Disciples
Smith/McCarthy Freestyle Tournament
Mat 5
70
04/11
W
F 16-8 3:52
D. Block
North Montana Wrestling Club
Smith/McCarthy Freestyle Tournament
Mat 5
70
04/11
W
F 16-8 3:52
D. Block
North Montana Wrestling Club
Smith/McCarthy Freestyle Tournament
Mat 5
70
01/11
W
F 4-0 2:31
A. Gaytan
Butte Wrestling Club
Helltown Throwdown
Placement Matches (16 Man)
70
01/10
W
DEC 6-2
D. Block
North Montana Wrestling Club
Helltown Throwdown
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
01/10
W
F 2-0 0:53
K. Smith
Sudden Victory Wrestling Acade
Helltown Throwdown
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
01/10
W
MD 11-0
R. Whitlock
Butte Wrestling Club
Helltown Throwdown
Round 1 (16 Man)
70
12/13
W
F 5-0 0:59
A. Gaytan
Bozeman Matt Dogs
WINTER WARRIOR WRESTLING CHAMPIONSHIPS
2nd Place Match (16 Man)
70
12/13
L
DEC 5-2
A. Fernandez
---
WINTER WARRIOR WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Placement Matches (16 Man)
70
12/13
W
MD 9-0
M. Helgert
Team Takedown
WINTER WARRIOR WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
12/13
W
MD 16-3
C. Barrientoz
Freedom Wrestling Academy (FWA
WINTER WARRIOR WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
W
TF 7-0
R. McCollum
Bozeman Hawks
USAW Montana State Greco Tournament
mat2
60
04/21
W
F 0-0 1:26
F. Dix
Glasgow Wrestling Club
USAW Montana State Greco Tournament
mat2
60
04/21
L
DEC 6-0
C. Troupe
Helena Wrestling Club
USAW Montana State Greco Tournament
mat2
60
04/21
L
DEC 6-0
C. Troupe
Helena Wrestling Club
USAW Montana State Greco Tournament
mat2
60
04/21
W
F 6-0 0:45
J. Holdaway
Lil Copperheads
USAW Montana State Greco Tournament
mat2
60
04/20
W
F 7-0 1:49
M. Donaldson
Bozeman Hawks
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/20
W
F 0-0 0:47
G. Rowe
Butte Wrestling Club
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/20
W
F 7-2 0:25
J. Holdaway
Lil Copperheads
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/20
L
DEC 3-3
C. Troupe
Helena Wrestling Club
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/20
L
DEC 3-3
C. Troupe
Helena Wrestling Club
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/20
W
F 7-0 0:26
G. Thompson
Kalispell Wrestling Club
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/20
W
F 5-0 0:45
C. Ruprecht
Stillwater Wrestling Club
USAW Montana State Freestyle Tournament
mat2
60
04/14
W
F 0-0 0:16
J. Deshazer
unattached
Smith McCarthy Greco Roman Tournament
Bantam
60
04/14
W
F 0-0 0:16
J. Deshazer
unattached
Smith McCarthy Greco Roman Tournament
Bantam
60
04/14
W
TF 8-3
R. McCollum
bozeman hawks wrestling club
Smith McCarthy Greco Roman Tournament
Bantam
60
04/14
L
F 5-0 0:42
C. Troupe
Helena Wrestling Club
Smith McCarthy Greco Roman Tournament
Bantam
60
04/14
L
F 5-0 0:42
C. Troupe
Helena Wrestling Club
Smith McCarthy Greco Roman Tournament
Bantam
60
04/13
W
F 4-2 1:07
M. Donaldson
bozeman hawks wrestling club
Smith-McCarthy Freestyle tournament
Bantam
60
04/13
W
F 8-2 1:34
J. Deshazer
unattached
Smith-McCarthy Freestyle tournament
Bantam
60
04/13
W
F 0-0 0:27
T. Jensen
Crowned Eagle Wrestling Club
Smith-McCarthy Freestyle tournament
Bantam
60
04/13
L
DEC 4-4
C. Troupe
Helena Wrestling Club
Smith-McCarthy Freestyle tournament
Bantam
60
04/13
L
DEC 4-4
C. Troupe
Helena Wrestling Club
Smith-McCarthy Freestyle tournament
Bantam
60
04/13
W
TF 7-0
C. Ruprecht
Stillwater Wrestling Club
Smith-McCarthy Freestyle tournament
Bantam
60
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
TF 19-4
E. Hostetler
---
Montana Open
Placement Matches (32 Man)
52
03/25
W
F 2-0 0:39
A. Gaytan
Bozeman Mat Dogs
Montana Open
Semis & 5th WB (32 Man)
52
03/24
W
F 0-0 0:13
K. Morris
Belgrade
Montana Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
52
03/24
W
FOR 0-0
J. Williams
Glendive Mat Devils
Montana Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
52
02/25
W
F 5-9 2:48
R. Romero
Renegades Wrestling Club
laurel wrestling club
Placement Matches (8 Man)
50C
02/25
W
F 9-0 2:54
O. Reynolds
CARBON COUNTY WRESTLING CLUB
laurel wrestling club
Semis & 1st WB (8 Man)
50C
02/25
W
DEC 8-7
E. Ingram
laurel
laurel wrestling club
Quarterfinals (8 Man)
50C
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 0-0 0:42
J. Beeman
---
MN USA Kids & Cadets State Folkstyle
Round 3
45
03/11
L
F 0-0 0:20
L. Steele
New Ulm Rolling Thunder
MN USA Kids & Cadets State Folkstyle
Round 2
45
03/11
W
DEC 12-11
S. Sullivan
Coon Rapids Mat Bandits
MN USA Kids & Cadets State Folkstyle
Round 1
45
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024