Aug 2-4 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 14-15, TBD
2024 Ultimate Club Folkstyle Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ashton Gondeck
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
LZ Wrestling Club
Lake Zurich Cubs
Lake Zurich Cubs WC
Lake Zurich Cubs Wrestling Clu
Lake Zurich Cubs Wrestling Club
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 8-0
T. Chumbley
SCN Youth Wrestling Club
Bronco Invite
Round 2 (4 Man)
20
02/10
L
FOR 0-0
J. Robertson
---
Bronco Invite
Round 3 (4 Man)
20
02/10
W
F 0-0
E. Villa
Fox Lake Wrestling Club
Bronco Invite
Round 1 (4 Man)
20
02/03
L
DEC 4-2
T. Patterson
Wilmot Panther Wrestling Club
Predator Open 2019
Placement Matches (8 Man)
116-125
02/03
W
TF 19-4 2:19
O. Nerge
Grayslake Wrestling Club
Predator Open 2019
2nd Wrestleback (8 Man)
116-125
02/03
L
F 4-1 0:40
C. Ramos
KWA Bulldogs
Predator Open 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
116-125
02/03
W
F 4-1 1:00
T. Peterson
---
Predator Open 2019
Quarterfinals (8 Man)
116-125
01/27
L
DEC 5-3
T. Clemetson
Prairie Farm
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 4 - Placement Matches
116-126
01/27
W
DEC 5-4 SV
T. Kirkwood
Springs Elite
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 3
116-126
01/27
L
F 2-0 0:35
C. Ramos
KWA Bulldogs
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 2
116-126
01/27
W
DEC 4-2
J. Latona
Little Red Hot Wrestling Club
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 1
116-126
01/20
W
DEC 3-0
J. Luhr
CLS WC
Jon Davis Kids Open
Round 4 (1/4`s)
J
01/20
W
DEC 3-1
C. Daugherty
Limestone Blue Crew Wrestling
Jon Davis Kids Open
Round 2
J
01/20
W
DEC 2-1
J. Clayton
Batavia WC
Jon Davis Kids Open
Round 1
J
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 2:00
C. Nobiling
Lakeland Predators
Predator Open 2018
Placement Matches (8 Man)
85-92
02/04
W
F 2-0
N. Streicher
Grayslake Wrestling Club
Predator Open 2018
2nd Wrestleback (8 Man)
85-92
02/04
W
DEC 6-1
C. Smith
Grayslake Wrestling Club
Predator Open 2018
Semis & 1st WB (8 Man)
85-92
02/04
L
MD 10-0
C. Nobiling
Lakeland Predators
Predator Open 2018
Quarterfinals (8 Man)
85-92
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 0-0 1:10
C. Munn
Pitbull Wrestling Alliance
IKWF North Chicago Sectional
Round 1 (16 Man)
84
02/26
L
TF 15-0 4:00
M. Martinez
Waukegan Youth WC
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 5
84
02/26
L
F 2-0 1:10
P. Ramon
Headlock Wrestling Academy
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 3
84
01/30
W
F 0-0
A. Macias
---
RWC Rocket Open
Round 2 (4 Man)
75-83
01/29
W
F 15-4 2:19
D. Hoogewind
Wilmot Panther Wrestling Club
RWC Rocket Open
Round 3 (4 Man)
75-83
01/29
W
MD 16-4
L. VanDiepen
Wolves Wrestling Club
RWC Rocket Open
Round 1 (4 Man)
75-83
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 9-2
T. Fata
Barrington Broncos WC
IKWF North Chicago Sectional
Round 1 (16 Man)
79
02/28
L
DEC 1-0
J. Hixson
The Wrestling Factory
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 5
79
02/28
W
MD 11-0
P. Zaborowski
Bulldog Youth Sports
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 3
79
Related Content
Ursinus Women's Wrestling
Aug 1, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021