Jul 11-13 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 15, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 15
Jul 18, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 18
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Jul 22, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 22
Jul 25, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 25
Jul 29, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Hingerty
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2010-2011
2009-2010
Team Name
Ocean Lakes
Ocean Lakes - VA
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/24
L
MD 10-2
V. Budi
Hermitage
Ocean Lakes @ Hermitage
Round 1
160
12/24
L
F 0-0 1:10
A. Diamond
Thomas Dale
Ocean Lakes @ Thomas Dale
Round 1
160
12/12
W
DEC 3-2
F. Bailey
Western Branch
Western Branch @ Ocean Lakes
Round 1
160
12/12
W
DEC 3-2
P. Leveron
Huguenot
Huguenot @ Ocean Lakes
Round 1
160
12/12
W
DEC 4-3
A. Corbett
Bethel
Bethel @ Ocean Lakes
Round 1
160
12/12
L
F 0-0 3:51
F. Deering
Indian River
Indian River @ Ocean Lakes
Round 1
160
12/12
W
F 0-0 1:05
N. Campbell
Deep Creek
Deep Creek @ Ocean Lakes
Round 1
160
12/05
W
F 0-0 1:16
M. Johnson
Woodside
Ocean Lakes @ Woodside
Round 1
160
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
F 0-0 4:15
C. Moses
Brookville
2010 VaDuals Black & Blue HS Tourney
Placement
171
01/08
W
DEC 5-2
B. Gallahan
Chancellor
2010 VaDuals Black & Blue HS Tourney
Quarters & WB
171
01/08
L
DEF 0-0
A. Autrey
Smithfield
2010 VaDuals Black & Blue HS Tourney
Round 1
171
01/08
L
DEC 5-2
E. Morris
Langley
2010 VaDuals Black & Blue HS Tourney
Semis & WB
171
12/29
L
F 0-0 3:33
M. Salinger
Astronaut - FL
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Cons - Round 2 (7:45 PM - Day 1)
171
12/28
L
F 0-0 0:26
M. Kennedy
Hoover - AL - 2nd State 6A
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Round 2 (4:00 PM - Day 1)
171
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022