Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alcides Martinez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Christopher Columbus Explorers
Christopher Columbus HS
Explorer Wrestling Club
FL
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 3-2 1:53
J. Dominguez
Eagle Empire Black
2024 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 0:23
B. Wojciechowski
Lapeer
2024 AAU Scholastic Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
138
06/21
L
Replay
DEC 15-9
V. Bern
Naperville Phoenix
2024 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
138
06/21
L
Replay
DEC 7-2
N. Gray
Wellington
2024 AAU Scholastic Duals
Round 5 (10 Team)
138
06/21
L
Replay
F 11-3 5:45
R. Montalvan
Maximum Performacne
2024 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
138
06/21
W
Replay
DEC 7-4
A. Keys
Westsdie WC
2024 AAU Scholastic Duals
Finals (2 Team)
138
06/21
L
Replay
F 2-0 0:36
J. Janis
Austintown Fitch Falcons
2024 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
138
06/21
W
Replay
MD 11-2
A. Collins
Viking Wrestling Club
2024 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 0:43
C. Chapelle
Florida Elite Wrestling Academy
2024 AAU Scholastic Duals
Finals (8 Team)
138
06/21
L
Replay
F 6-2 0:54
Q. Schoeff
Avon Wrestling Club
2024 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
138
06/21
L
Replay
F 5-0 0:45
C. Williams
Camden Greasers
2024 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
138
06/21
W
Replay
DEC 8-7
T. Becker
Oswego High School
2024 AAU Scholastic Duals
Quarterfinals (8 Team)
138
04/06
L
Replay
DEC 10-8 SV
I. Mewborn
NC
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
152 lbs
04/05
L
Replay
F 2-2 1:10
K. Kinsey
GA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
152 lbs
02/11
W
F 2-0 0:29
H. Connell
Christopher Columbus H S
JV GMAC
16 Man Placement Matches
157B
02/10
W
F 12-2 3:14
N. Dominguez
Braddock
JV GMAC
Round 4
157B
02/10
W
F 9-0 1:42
S. Trascierra
Miami Beach Senior
JV GMAC
Round 2
157B
01/13
W
F 2-1 2:49
N. Levy
Belen Jesuit Preparatory School
Jack Staples Duals
Round 5 (10 Team)
157
01/13
W
F 2-0 0:46
M. Buzzella
Gulf Coast
Jack Staples Duals
Round 1 (10 Team)
157
12/27
W
F 2-0 0:48
J. Myher
St Thomas Aquinas
2023 Bobby Stanley Duals
Round 2 (12 Team)
157
12/27
W
F 2-0 1:33
D. Mondesi
West Broward
2023 Bobby Stanley Duals
Round 3 (12 Team)
157
12/15
W
F 3-2 1:00
C. Henthorne
First Baptist (Naples)
Gene Gorman Showcase Duals
Round 5 (6 Team)
157
12/15
L
DEC 4-3
C. Quach
Charlotte Blue
Gene Gorman Showcase Duals
Round 3 (6 Team)
157
12/13
W
F 2-0 0:46
B. Gil
Miami Coral Park
FHSAA 3A D15 Duals
Round 3 (8 Team)
157
12/02
W
F 2-0
O. Hester
Naples
Chase Life Duals
Round 1 (6 Team)
157
12/02
W
F 9-4 2:39
M. Buzzella
Gulf Coast
Chase Life Duals
Round 4 (6 Team)
157
12/02
L
F 13-3 3:41
C. Sharrah
Port Charlotte
Chase Life Duals
Round 3 (6 Team)
157
11/25
W
F 5-0 1:01
R. Santamaria
South Dade Gladiators
49th SeaHorse Open
1st & 3rd (16 Man)
157
11/24
W
F 6-4 2:17
W. Holly
Coral Gables
49th SeaHorse Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
11/24
W
F 2-0 0:43
D. Ragan
Miami Palmetto
49th SeaHorse Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
11/24
W
F 2-0 0:31
J. Witherspoon
Youth Impact Center
49th SeaHorse Open
Round 1 (16 Man)
157
10/14
W
F 2-0 1:03
A. German
Homestead senior
Somerset Fall Brawl 3
Placement Matches (8 Man)
JV 157
10/14
W
DEC 8-2
C. Navarro
Wrestling University
Somerset Fall Brawl 3
2nd Wrestleback (8 Man)
JV 157
10/14
W
F 2-0 0:31
J. Myhre
Individual
Somerset Fall Brawl 3
Semis & 1st WB (8 Man)
JV 157
10/14
L
F 7-4 2:04
S. Suarez
South Broward Wrestling
Somerset Fall Brawl 3
Quarterfinals (8 Man)
JV 157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/26
L
F 2-0 0:19
A. Medina
Miami Beach
48th Annual Seahorse Open
Semis & 5th WB (32 Man)
152
11/25
W
F 2-0 0:58
Z. Lerner
Saint Thomas Aquinas
48th Annual Seahorse Open
4th Wrestleback (32 Man)
152
11/25
L
F 2-0 0:56
T. Harps
Miami Wrestling Club
48th Annual Seahorse Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
11/25
W
F 3-2 1:47
C. Cenoble
Youth Impact Center
48th Annual Seahorse Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
11/25
W
F 6-1 1:53
M. Valdes
Southridge
48th Annual Seahorse Open
Round 1 (32 Man)
152
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021