Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Pablo Garcia
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Alexandria
Alexandria Area
South Lenoir
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 2-0 1:31
P. Scott
Pequot Lks-Pine River-B
MSHSL Section 8AA Individual
7: True 2nd
189
02/24
W
DEC 10-6
B. Johnson
Thief River Falls
MSHSL Section 8AA Individual
5: 3rd Place
189
02/24
W
DEC 3-2
R. Dell
Minnewaska Area
MSHSL Section 8AA Individual
4: Cons Semis
189
02/24
W
F 2-0 1:14
A. Tyge
Park Rapids Area
MSHSL Section 8AA Individual
3: WB 3
189
02/24
L
DEC 6-4
B. Johnson
Thief River Falls
MSHSL Section 8AA Individual
2: Quarterfinals
189
02/15
W
DEC 5-1
J. Vetsch
Perham
MSHSL Team Section 8AA
Quarterfinals (16 Team)
189
02/15
W
F 2-0 3:01
C. Darchuk
Park Rapids Area
MSHSL Team Section 8AA
Champ - Round 1 (16 Team)
215
02/03
L
F 10-2 5:19
H. LeClair
Little Falls
Little Falls @ Alexandria Area
Round 1
189
01/27
L
MD 14-4
J. Blascyk
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
Alexandria Area @ West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
Round 1
189
01/20
L
F 2-0 0:59
C. Witzel
Saint Agnes
Saint Agnes Duals
Round 3 (6 Team)
189
01/20
W
F 6-2 1:35
J. Bennett
Mille Lac Raiders
Saint Agnes Duals
Round 2 (6 Team)
189
01/20
W
F 9-1 2:55
G. Kuncl
Saint Croix Lutheran
Saint Agnes Duals
Round 4 (6 Team)
189
01/20
L
DEC 6-4
P. Tellijohn
LeSueur Henderson
Saint Agnes Duals
Round 1 (6 Team)
189
01/19
W
F 6-2 2:53
H. Blilie
Barnesville
Alexandria/Mahnomen tri
Round 1
215
01/13
L
F 4-2 4:59
J. Leners
Royalton-Upsala
Big Ole 2024
Placement Matches (8 Man)
189
01/13
W
F 2-0 0:58
B. Pekarek
Royalton-Upsala
Big Ole 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
189
01/13
W
DEC 7-0
L. Kurth
Hutchinson
Big Ole 2024
Quarterfinals (8 Man)
189
01/11
L
DEC 4-1
M. Orth
Rocori
Rocori @ Alexandria Area
Round 1
189
12/29
W
MD 10-1
L. Verlinde
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove
Braves Classic
Placement Matches (16 Man)
189
12/29
L
F 5-3 5:57
E. Olson
Wabasso
Braves Classic
4th Wrestleback (16 Man)
189
12/29
W
F 2-0 1:59
Z. Gruber
Albany
Braves Classic
3rd WB
189
12/29
L
DEC 6-5
G. Struchen
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove
Braves Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
189
12/22
W
F 2-0 1:08
C. Holthaus
Monticello
Brainerd Quad
Round 1
189
12/22
L
F 2-1 3:46
S. Carlson
Brainerd
Brainerd Quad
Round 1
189
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
F 2-1 1:53
A. Sundberg
Annandale/Maple Lake
Big Ole 2023
Placement Matches (8 Man)
182
01/14
L
MD 10-1
C. Johnson
Kerkoven/Murdock/Sunburg
Big Ole 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
182
01/14
W
DEF 2-0 0:58
P. Yeats
Walker/Hackensack/Akeley
Big Ole 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
182
01/14
L
TF 15-0 6:00
E. Gruenes
Minneota
Big Ole 2023
Quarterfinals (8 Man)
182
12/18
W
DEC 9-4
J. Blue
Cedar Ridge
2022 WRAL-HighSchoolOT JV Invitational
Round 5
138-156
12/17
W
DEC 9-3
J. English
---
2022 WRAL-HighSchoolOT JV Invitational
Round 4
138-156
12/17
W
F 6-2 0:59
T. Ames
Willow Spring
2022 WRAL-HighSchoolOT JV Invitational
Round 2
138-156
12/03
L
DEC 6-3
D. Yarger
Currituck
31st Annual Pierce-Davis Tournament
Quaters / Consy 3rd Round
170
12/03
L
F 15-7 5:34
Q. Ivey
North Lenoir
31st Annual Pierce-Davis Tournament
2nd Round / 1st Round Consy
170
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024