Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 1:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marshall Emerson
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-4 1:54
J. Dickson
East Valley (Spokane)
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Semis (12 Man) wb con 1/4
157 2A
02/02
L
F 17-11 4:18
A. Peltier
Pullman
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Quarters (12 Man)
157 2A
02/02
W
F 3-8 2:42
E. Cabrera
Shadle Park
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Champ. Round 1 (12 Man)
157 2A
01/11
L
F 0-2 1:26
B. Rowland
East Valley (Spokane)
Pullman @ East Valley (Spokane)
Round 1
150
01/04
L
F 11-4 3:04
Y. Muhammad
Rogers (Spokane)
Rogers (Spokane) @ Pullman
Round 1
144
12/13
L
F 2-0 1:24
B. Thivierge
Clarkston
Clarkston vs Pullman vs Moscow
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
DEC 5-4
E. Christian
---
2023 OAC Butler JH District
Round 5
126
02/19
L
DEC 4-2
O. Weaks
BTH2
2023 OAC Butler JH District
Round 4 All
126
02/19
W
DEC 7-0
M. Dixon
SGO1
2023 OAC Butler JH District
Placement Round 8
126
02/19
L
TF 17-2 2:44
J. Zigo
CJEA
2023 OAC Butler JH District
Semis Round 6
126
02/19
W
F 12-0 3:39
J. Pappas
MDA3
2023 OAC Butler JH District
Round 2 All
126
02/04
L
DEC 6-0
E. Coronel
East Valley
GSL District Tournament 2023
Semis (12 Man) wb con 1/4
138 2A
02/04
W
F 2-0 0:37
B. Brown
Shadle Park
GSL District Tournament 2023
Cons. Round 1 (12 Man)
138 2A
02/03
L
F 11-0 3:14
S. Mattingly
West Valley
GSL District Tournament 2023
Quarters (12 Man)
138 2A
12/22
L
F 8-2 2:48
T. Martinez
East Valley (Spokane)
Tri-County Classic Invite
Semis & WB (32 Man)
132Boys
12/22
L
F 11-0 1:59
C. Clark
West Valley (Spokane)
Tri-County Classic Invite
Round 1 (32 Man)
132Boys
Related Content
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024