Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mallory DeVries
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Central Cass
E1-Central Cass
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 3-1
S. Maneze
W3-Bismarck Legacy
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Placement Matches
106
02/17
W
Replay
MD 14-3
H. Turner
W2-Bismarck
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Semis & 1st Wrestleback
106
02/17
W
Replay
F 4-0 3:22
H. Boettcher
W4-Dickinson
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Quarterfinals
106
02/16
W
Replay
F 1-0 4:28
S. Maneze
Bismarck Legacy
NDHSAA State Girls Tournament
Placings
106
02/16
W
Replay
F 2-4 2:26
G. Hannig
Valley City
NDHSAA State Girls Tournament
4th WB
106
02/16
W
Replay
DEC 7-2
H. Turner
Bismarck
NDHSAA State Girls Tournament
3rd WB
106
02/16
W
Replay
F 4-0 2:08
A. Jacobson
Rugby
NDHSAA State Girls Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/15
L
Replay
DEC 4-3
S. Maneze
Bismarck Legacy
NDHSAA State Girls Tournament
Quarters
106
02/15
W
F 3-0 3:30
A. Yates
Harvey-Wells County
NDHSAA State Girls Tournament
Round 1 (16 Man)
106
02/10
W
F 8-0 4:55
G. Hannig
Valley City
NDHSAA Girls East Region
Placing Round - 3rd,5th,7th (16 Man)
106
02/10
L
F 2-1 2:29
A. Jacobson
Rugby
NDHSAA Girls East Region
Consolation Semis (16 Man)
106
02/10
L
F 4-3 4:52
T. Roesler
Kindred
NDHSAA Girls East Region
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/09
W
DEC 3-2
T. Lura
Carrington
NDHSAA Girls East Region
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/09
W
F 2-0 0:42
B. Weigel
Napoleon G-S
NDHSAA Girls East Region
Round 1 (16 Man)
106
02/02
W
F 2-0 1:16
L. Montez
Pembina County North
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
106
02/02
W
F 2-0 0:39
J. Davis
Carrington
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
1st Place
112
01/27
L
DEC 4-2 SV
K. Hagman-Nyagaka
Bemidji
2024 Belle of the Brawl
Semis & WB
106
01/27
W
F 4-0 2:29
A. Ramerman
Lisbon
2024 Belle of the Brawl
WB2
106
01/27
L
DEC 6-4
T. Kanneh
Moorhead
2024 Belle of the Brawl
Round 2
106
01/27
W
DEC 4-0
H. Turner
Bismarck
2024 Belle of the Brawl
Round 1
106
01/27
W
DEC 8-2
T. Lura
Carrington
Central Cass Quad
Round 1
106
01/27
W
F 5-0 1:40
L. Skaurud
West Fargo United
Central Cass Quad
Round 1
112
01/24
W
F 2-0 1:18
j. korbl
Fargo
Fargo @ Central Cass
Round 1
106
01/20
L
DEC 9-8
T. Kanneh
Moorhead
2024 Storhaug Invitational Girls
1st Place
106
01/20
W
DEC 6-3
T. Lura
Carrington
2024 Storhaug Invitational Girls
Round 4
106
01/20
W
F 7-0 2:49
j. korbl
Fargo
2024 Storhaug Invitational Girls
Round 2
106
01/16
W
F 5-0 1:14
A. Shelton
Lisbon
Lisbon Central Cass
Round 1
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
F 4-0 3:39
E. Youboty
W2-Bismarck Legacy
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
110
02/18
W
Replay
F 2-0 0:25
B. Leintz
W4-Bismarck Century
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Quarterfinals (8 Team)
110
02/17
L
Replay
F 4-3 2:01
N. Meyer
Dickinson
NDHSAA State Girls Tournament
Placings
110
02/17
L
Replay
DEC 3-1
K. Tomac
New Salem - Almont
NDHSAA State Girls Tournament
3rd WB
110
02/16
W
Replay
F 7-1 2:51
H. Wiesz
Harvey - Wells County
NDHSAA State Girls Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
110
02/16
L
Replay
DEC 6-2
A. Nitschke
South Border
NDHSAA State Girls Tournament
Quarters
110
02/16
W
Replay
DEC 10-4
N. Meyer
Dickinson
NDHSAA State Girls Tournament
Round 1 (16 Man)
110
02/11
L
F 2-0 0:39
A. Nitschke
South Border
NDHSAA Girls East Region
1st Place
110
02/10
W
F 2-4 3:49
T. Laidlaw
Fargo
NDHSAA Girls East Region
Semis & 3rd WB
110
02/10
W
F 4-0 4:51
H. Wiesz
Harvey - Wells County
NDHSAA Girls East Region
Quarters & 1st WB
110
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024