Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owin Aune
Results
Youth Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:57
W. Mahlum
Rustler Wrestling Club
2024 Cyclops
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
02/17
W
F 7-4 1:35
L. Bucholz
Ryse Wrestling Academy
2024 Cyclops
2nd Wrestleback (16 Man)
80
02/17
L
FOR 0-0
C. Hite
Mine Yard Dogs Wrestling Club
2024 Cyclops
Round 1 (16 Man)
80
01/21
W
F 7-0 1:27
J. Eamon
Copperhead Wrestling Club
2024 Butte Folkstyle `Starter`
Round 3 (4 Man)
80
01/21
L
DEC 6-4
C. Hite
Mine Yard Dogs Wrestling Club
2024 Butte Folkstyle `Starter`
Round 2 (4 Man)
80
01/21
L
F 7-0 1:45
S. Hunt
Mine Yard Dogs Wrestling Club
2024 Butte Folkstyle `Starter`
Round 1 (4 Man)
80
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 12-6
K. Vauthier
Copperhead Wrestling Club
Smelter City SmackDown
Placement Matches (8 Man)
70A
03/04
L
MD 12-0
K. Rieber
Dillon Wrestling Club
Smelter City SmackDown
2nd Wrestleback (8 Man)
70A
03/04
W
DEC 7-5 SV
H. Fehrer
Copperhead Wrestling Club
Smelter City SmackDown
Semis & 1st WB (8 Man)
70A
03/04
L
F 4-0 0:54
C. Phillips
Butte Wrestling Club
Smelter City SmackDown
Quarterfinals (8 Man)
70A
02/25
L
TF 18-3 2:43
d. hand
Champawat
Sleeping Giant AAU Invitational
Round 5 (6 Man)
70
02/25
L
F 2-0 0:40
S. Hunt
Mine Yard Dogs Wrestling Club
Sleeping Giant AAU Invitational
Round 4 (6 Man)
70
02/25
L
MD 12-2
T. Hansen
Mine Yard Dogs Wrestling Club
Sleeping Giant AAU Invitational
Round 3 (6 Man)
70
02/25
W
DEC 4-3
T. Hooker
Butte wrestling club
Sleeping Giant AAU Invitational
Round 2 (6 Man)
70
02/25
L
DEC 11-5
J. Grunhuvd
Mine Yard Dogs Wrestling Club
Sleeping Giant AAU Invitational
Round 1 (6 Man)
70
02/05
L
F 3-2 0:45
H. Beltz
---
Butte AAU Youth Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
75A
02/05
L
F 8-5 1:45
C. Costello
Butte Wrestling Club
Butte AAU Youth Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
75A
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024