Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zack James
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 1:55
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
SDHSAA Region 3B
Semis and WB3
285
02/17
L
F 4-0 1:59
R. Powers
Bon Homme/Avon
SDHSAA Region 3B
Round 2 - Quarters and WB1
285
02/03
L
F 4-6 3:46
B. Culbert
Parkston
Redfield Invite
Round 4
285
02/03
W
F 2-0 0:23
I. Soulek
Parkston
Redfield Invite
Round 3
285
02/03
L
F 3-0 0:11
I. Nehlich
Tri-Valley
Redfield Invite
Round 2
285
02/03
W
F 6-0 1:18
Z. Parisien
Redfield
Redfield Invite
Round 1
285
01/28
W
F 3-0 1:54
B. Rastede
Winside
2024 Ainsworth Invite
Round 4
285
01/28
L
F 7-0 2:58
R. Lavene
Central City
2024 Ainsworth Invite
Round 2
285
01/27
L
F 3-1 2:41
K. Leonard
North Central
2024 Ainsworth Invite
Round 5
285
01/20
L
DEC 4-2
R. Kerner
Mobridge-Pollock
Winner Invitational 2024
Semis/WB
285
01/20
W
F 2-0 0:44
L. Golder
Custer
Winner Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/20
L
F 2-0 0:30
E. Maher
Lemmon/McIntosh
Winner Invitational 2024
Qtrs/WB1 (16)
285
01/06
W
F 2-2 3:15
C. Goldammer
Sanborn Central
Bob Lager Invitational
Round 8 Placement matches
285
01/06
L
F 7-4 4:52
M. Resel
Miller/Highmore/Harrold
Bob Lager Invitational
Round 6 Semis
285
01/06
W
F 0-0 0:18
A. Wetz
Deuel
Bob Lager Invitational
Round 5 2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/06
L
F 2-0 0:55
G. Fey
Redfield
Bob Lager Invitational
Round 4 quarters
285
12/22
L
MD 11-2
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 3 (16 man 2nd WB)
285
12/22
L
F 2-0 1:38
A. Novak
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 1
285
12/09
L
DEC 7-2
R. Connors
Bon Homme/Avon
2023 Burke/Gregory Tournament
Round 3
285
12/09
L
F 13-1 2:35
L. Thiry
Lyman
2023 Burke/Gregory Tournament
Round 2
285
12/01
L
F 3-0 4:39
M. Reeve
St. Thomas More
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/01
W
F 1-2 2:02
A. Cudmore
Spearfish
Bill Young Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/01
L
F 2-0 1:24
G. Reeve
St. Thomas More
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/01
W
F 2-1 1:18
C. Kalina
Spearfish
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
285
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024