Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-30 · Resumes Today at 1:55 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-30 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
Rocky Mountain National
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Anzia
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Cedar Grove
Cedar Grove Belgium
Cedar Grove-Belgium
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 2-0 0:39
C. Berth
Coleman
WIAA D3 Team Sect B @ Shiocton
Semifinals (4 Team)
157
02/10
L
F 6-3 1:46
Q. Wasmer
Valders
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Placement (16 Man)
150
02/10
W
F 4-0 3:41
L. Pekarek
Mishicot
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/10
L
F 2-0 0:38
S. Pomeroy
Random Lake
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/10
W
F 8-1 1:54
P. Monroe
Winnebago Luth. Ac.
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Round 1 (16 Man)
150
02/09
L
F 8-0 1:06
L. Richards
Oostburg
Big East Quad
Round 1
157
02/03
W
F 2-0 0:41
J. Figueroa
Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove
Big East Conference Tournament 2024
Round 4 Placement Matches (8 Man)
150
02/03
L
F 2-0 0:36
C. Keller
Random Lake
Big East Conference Tournament 2024
round 3
150
02/02
L
F 10-1 1:51
T. Dybul
Ozaukee
Big East Conference Tournament 2024
round 1
150
01/27
W
F 8-0 1:57
J. Dull
Neillsville/Greenw./Loyal
Wisconsin Dells JV Invitational
Round 5
150
01/27
W
F 3-0 2:53
C. Ferron
Berlin
Wisconsin Dells JV Invitational
Round 4
150
01/27
W
F 7-0 3:00
C. Davidson
St. Charles
Wisconsin Dells JV Invitational
Round 3
150
01/27
W
DEC 4-1
L. Hart
St. Charles
Wisconsin Dells JV Invitational
Round 2
150
01/26
L
F 0-0 1:30
W. Mehr
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Brown Deer/Messmer/Shorew. @ Cedar Grove-Belgium
Round 1
150
01/26
L
F 0-0 3:00
C. Thorne
Cedarburg
Cedar Grove Quad
Round 1
150
01/25
L
F 2-0 0:36
W. Mehr
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Cedar Grove Quad
Round 1
150
01/25
L
F 8-2 4:53
C. Anderson
Plymouth
Cedar Grove Quad
Round 1
150
01/19
L
F 5-0 3:08
C. Keller
Random Lake
Random Lake @ Cedar Grove-Belgium
Round 1
150
01/11
W
F 2-0 1:35
T. Tomasino
Ozaukee
Big East Tri @ Ozaukee
Round 1
150
01/11
L
F 5-0 1:54
O. Schacht
Mishicot
Big East Tri @ Ozaukee
Round 1
150
01/06
L
MD 15-1
M. Gustin
Sheboygan Falls
Rocket Scramble
Round 1
150
12/14
W
F 2-0 0:25
J. Figueroa
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
Cedar Grove Belgium / Oostburg / Manitowoc Lutheran
Round 1
157
12/07
L
F 0-0 2:18
B. Krueger
Port Washington
Cedar Grove Belgium / Port / Kiel Multi Dual
Round 1
157
12/07
L
F 0-0 1:01
E. Dessellier
Kiel
Cedar Grove Belgium / Port / Kiel Multi Dual
Round 1
157
12/02
L
F 0-0 0:37
K. Wagoner
Lomira
Lomira Duals
Round 5 (6 Team)
157
12/02
L
F 2-0 0:20
C. Cramer
Burlington
Lomira Duals
Round 2 (6 Team)
157
12/02
L
F 0-2 0:36
H. Ludwig
Chilton/Hilbert
Lomira Duals
Round 4 (6 Team)
157
12/02
L
F 0-0 0:12
B. Staus
Menomonee Falls
Lomira Duals
Round 3 (6 Team)
157
12/02
L
F 0-0
R. Gulmatico
Arrowhead
Lomira Duals
Round 1 (6 Team)
157
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024