Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Morgan Krall
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
East Buchanan
East Buchanan Mat Club
FIGHTIN CHICKS
Fightin` Chicks
Independence
Iowa Minion Nation
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
W
F 2-0 0:24
S. Redding
TEAM MONTANA
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
110
04/05
L
MD 11-3
I. Poka
SOUTH DAKOTA GRAPPLERS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Finals (8 Team)
110
04/05
L
F 2-0 0:49
J. Luedtke
SEBOLT
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 2 (6 Team)
110
04/05
W
MD 10-1
A. Robles
MAYHEM BLACK
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 4 (6 Team)
110
04/05
L
F 8-0 2:47
K. Avallone
OKLAHOMA SUPER GIRLS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 1 (6 Team)
110
03/02
L
F 2-0 0:53
L. Rosedale
West Marshall WC
Iowa AAU Girls State
Round 7 - Wrestleback
112
01/26
W
F 4-2 2:42
S. Reuter
Prairie, Cedar Rapids
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 8C: 5th Place
110
01/26
L
DEC 3-2
A. Coss
Wilton
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 7: 6th WB
110
01/26
W
F 7-12 5:29
N. Hedlund
Marion
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 6: Semifinals & 5th WB
110
01/26
W
F 2-0 1:18
K. Yepez
Marshalltown
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 5: 4th WB
110
01/26
L
DEC 2-1
S. Reuter
Prairie, Cedar Rapids
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
110
01/26
L
NC 0-0
A. Coss
Wilton
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 9: 4th Place Wrestleback
110
01/20
L
Replay
DEC 6-5 SV
K. Swart
Mount Vernon
2024 WaMaC Conference Tournament - Girls
Placement Matches (16 Man)
110
01/20
W
Replay
DEC 4-2
N. Hedlund
Marion
2024 WaMaC Conference Tournament - Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
01/17
W
F 4-1 1:54
O. Primrose
Vinton-Shellsburg
Independence/Mount Vernon @ Vinton-Shellsburg
Round 1
110
01/17
W
DEC 10-6
K. Swart
Mount Vernon
Independence/Mount Vernon @ Vinton-Shellsburg
Round 1
110
01/06
L
F 4-0 2:58
K. Seery
Linn Mar
Anamosa Girls Tournament
Placement Matches (16 Man)
110
01/06
W
F 2-2 2:58
E. See
Bettendorf
Anamosa Girls Tournament
3rd Wrestleback (16 Man)
110
01/06
W
F 6-2 5:50
S. Reuter
Cedar Rapids Prairie
Anamosa Girls Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
110
01/06
L
F 16-7 5:19
K. Swart
Mt. Vernon
Anamosa Girls Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/06
W
MD 10-2
O. Primrose
Vinton-Shellsburg
Anamosa Girls Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
110
12/20
W
F 4-0 0:30
K. Guldner
Benton Community
Independence @ Benton Community
Round 1
110
12/14
W
F 2-0 0:35
S. Andrews
West Delaware, Manchester
2023 Battle of Waterloo - Girls
Round 3 (3 Team)
110
12/14
L
F 2-0 1:51
L. Whitt
Cedar Falls
2023 Battle of Waterloo - Girls
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
110
12/14
W
F 5-0 1:25
O. Primrose
Vinton-Shellsburg
2023 Battle of Waterloo - Girls
Round 2 (3 Team)
110
12/08
W
DEC 5-3
C. Pastor
Marion
Independence @ Marion
Round 1
115
11/29
L
TF 16-0 2:25
R. Utterback
Sigourney-Keota
Central Warriors Girls Tournament
Round 5
115
11/29
W
F 2-4 1:49
R. Hartman
Oelwein
Central Warriors Girls Tournament
Round 4
115
11/29
W
F 4-1 3:05
K. Schultz
North Fayette-Valley
Central Warriors Girls Tournament
Round 2
115
11/22
W
F 2-0 0:44
E. Pence
Solon
Indee/CPU/Solon
Round 1
115
11/18
W
Replay
F 10-4 5:25
A. Sanchez
West Liberty
Independence Girls Invitational 2023
Placement Matches (32 Man)
115
11/18
L
Replay
DEC 6-2
M. Kirby
Williamsburg
Independence Girls Invitational 2023
3rd Wrestleback (32 Man)
115
11/18
L
Replay
F 8-4 5:25
T. Strief
Bettendorf
Independence Girls Invitational 2023
Semis & 2nd WB (32 Man)
115
11/18
W
Replay
F 8-0 4:18
A. Sanchez
West Liberty
Independence Girls Invitational 2023
Quarters & 1st WB (32 Man)
115
11/18
W
Replay
F 5-0 1:40
O. Tobin-Post
Epworth, Western Dubuque
Independence Girls Invitational 2023
Round 3 (32 Man)
115
11/18
W
Replay
F 2-0 0:40
C. Nosbisch
Vinton-Shellsburg
Independence Girls Invitational 2023
Round 2 (32 Man)
115
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
MD 16-3
D. Betances
Stormettes
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (6 Team)
110
06/21
L
Replay
F 4-0 1:49
M. Martin
Nebraska Hula Girls
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (6 Team)
110
06/21
W
Replay
F 5-0 1:47
B. Pickering
Head Hunters
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (6 Team)
110
06/21
L
Replay
MD 16-3
S. Schroder
SD Heat
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (6 Team)
110
06/21
W
Replay
F 9-0 4:25
A. Conley
Diamond Fish
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (16 Team)
110
06/21
L
Replay
F 5-0 1:06
R. Hartman
Iowa SO FLUFFY
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (16 Team)
110
06/21
W
Replay
F 2-0 3:10
M. Rimel
Florida Girls All Stars
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Placement Matches (16 Team)
110
06/21
W
Replay
DEF 1-0 0:10
I. Galumette
SOWA
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (16 Team)
110
06/21
L
Replay
F 2-0 0:15
G. Gartin
Charlie`s Angels-WV
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (16 Team)
110
04/01
W
DEC 16-14
H. Kracht
South Dakota Ringnecks
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 5 (6 Team)
110
04/01
W
F 5-1 3:02
F. Blake
Team Montana
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (6 Team)
110
04/01
L
DEC 7-2
J. Boller
Team Nebraska Red
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
110
04/01
L
F 9-0 3:12
A. Eddleman
MO-West Championship Wrestling
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Quarterfinals (8 Team)
110
04/01
L
MD 13-3
J. Boller
Team Nebraska Red
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 3 (6 Team)
110
04/01
W
F 13-8 4:27
E. Bouzis
Team Wyoming Brown
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 4 (6 Team)
110
04/01
L
F 11-0 3:45
B. Swenson
IA-Rude Awakening
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 1 (6 Team)
110
04/01
W
MD 13-2
N. Hart
IA-No Scrubs
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Finals (8 Team)
110
03/05
L
MD 11-0
B. Swenson
Big Game
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Medal Round
112
03/05
W
DEC 1-0
J. Hageman
South Winneshiek
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Semis
112
03/05
W
F 10-0 2:54
I. Schelker
Brute Wrestling Academy
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 4
112
03/05
W
DEC 4-0
C. Elizondo
Humboldt Wrestling
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 2
112
03/05
W
DEC 9-5
R. Taylor
Algona
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 1 (32 Man)
112
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024