Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Emily Doolittle
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Florida
North FM
North FM-Girls
North Fort Myers
North Ft Myers
Northside WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 13-2 2:00
M. Skinner
Ohio Red
2024 AFSW Junior WN National Duals - GR
Round 2 (6 Team)
100
06/21
L
Replay
TF 15-4 3:00
G. Caro
California Red
2024 AFSW Junior WN National Duals - GR
Round 1 (6 Team)
100
06/21
W
Replay
DEC 11-6
R. Towers
Utah
2024 AFSW Junior WN National Duals - GR
Round 3 (8 Team)
100
06/21
L
Replay
TF 8-0 0:37
T. Drake
Idaho
2024 AFSW Junior WN National Duals - GR
Placement Matches (8 Team)
100
06/21
L
Replay
F 8-0 1:35
J. Alvarado
Kansas
2024 AFSW Junior WN National Duals - GR
Round 3 (6 Team)
100
06/19
L
Replay
F 8-0 1:44
A. Lopez
Texas Blue
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Placement Matches (8 Team)
100
06/19
L
Replay
TF 14-4 5:41
D. Jones
Oklahoma
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Round 3 (8 Team)
100
06/19
W
Replay
TF 10-0 0:52
L. Allen-Hunsaker
South Dakota
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Semis & 3rd WB (16 Team)
100
06/19
L
Replay
F 2-0 1:04
K. Moe
Indiana
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
4th Wrestleback (16 Team)
100
06/19
L
Replay
F 4-0 0:17
K. Valdez
Colorado
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
2nd Place Match (16 Team)
100
06/19
L
Replay
F 11-0 2:04
J. Alvarado
Kansas
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Round 2 (8 Team)
100
06/19
W
Replay
F 4-0 1:03
E. Japp
Nebraska
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Round 1 (8 Team)
100
06/19
L
Replay
F 7-10 4:17
A. Lopez
Texas Blue
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Placement Matches (16 Team)
100
06/19
L
Replay
TF 11-1 2:59
A. Lopez
Texas Blue
2024 AFSW Junior WN National Duals - FS
Quarters & 1st WB (16 Team)
100
06/09
W
TF 19-3 3:30
M. Gallo
Gladiator Wrestling Club
MIAMI HAWKS GAMES
Round 3 (4 Man)
HS Girls 95-106
06/09
W
F 11-3 2:00
G. Paz
Riverdale Training Center
MIAMI HAWKS GAMES
Round 2 (4 Man)
HS Girls 95-106
06/09
W
F 3-0 1:18
K. Picado
Gladiator Wrestling Club
MIAMI HAWKS GAMES
Round 1 (4 Man)
HS Girls 95-106
04/27
W
F 6-1 3:00
V. Pineda
Iron Lion Wrestling
Florida Girls AAU States-Folkstyle
Round 2 (5 Man)
105
04/27
W
F 12-3 5:16
A. Morales
ATTACK
Florida Girls AAU States-Folkstyle
Round 1 (5 Man)
105
04/06
W
F 2-0 1:04
M. Velasco
Youth Impact Center
AAU Spring Fling at Olympic Heights - Folkstyle
Round 3 (6 Man)
113
03/01
L
DEC 11-9
M. MOES
Palm Harbor University
FHSAA Girls State Championships
3rd WB
105
02/17
L
F 5-0 1:24
M. MOES
Palm Harbor University
FHSAA Girls 1A R3
Placement Matches
105
02/17
W
DEC 5-2
A. Swindle
Strawberry Crest
FHSAA Girls 1A R3
Round 5 (consi semis)
105
02/17
L
F 14-12 5:07
S. Randolph
Riverdale
FHSAA Girls 1A R3
Round 4 (semis and WB)
105
02/17
W
F 10-13 4:35
I. ANGULO
St. Petersburg
FHSAA Girls 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
105
02/17
W
F 7-5 1:49
N. Rager
Canterbury (Fort Myers)
FHSAA Girls 1A R3
Round 1 (16 Man)
105
02/05
W
F 2-0 0:29
L. Pellegrino
Lakewood Ranch Sr Hs
FHSAA Girls 1A D11
Placements
105
01/31
L
F 16-7 4:57
S. Randolph
Riverdale
LCAC Girls Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
105
01/31
W
F 2-0 0:19
E. Rivas
South Ft. Myers
LCAC Girls Wrestling Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
105
01/30
W
F 2-0 0:26
R. Menjivar
Riverdale
LCAC Girls Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
105
01/25
W
F 2-0 0:28
R. Menkivar
Riverdale-Girls
Red Knight Battle-Girls/JV/9th IBT
Round 3 (3 Man)
105
01/25
L
DEC 7-5 SV
G. Vasquez
Bishop Verot-Girls
Red Knight Battle-Girls/JV/9th IBT
Round 2 (3 Man)
105
01/20
W
F 3-4 3:25
M. Martinez
George Jenkins
Ricky Gullet Invitational (Girls)
Round 3 (4 Man)
105
01/20
W
F 2-0 1:07
E. English
Booker H.S.
Ricky Gullet Invitational (Girls)
Round 2 (4 Man)
105
01/20
W
F 5-0 1:03
D. Amar
Bell Creek
Ricky Gullet Invitational (Girls)
Round 1 (4 Man)
105
01/06
W
F 9-7 4:21
H. FERRET
Bloomingdale
Lady Wildcat Scramble
Round 6 (12 Man)
107.0
01/06
W
F 3-10 3:07
G. Walker
Belleville High
Lady Wildcat Scramble
Round 4 (12 Man)
107.0
01/06
W
F 4-0 1:20
G. Thompson
Westley Chapel
Lady Wildcat Scramble
Round 3 (12 Man)
107.0
01/06
W
F 0-0 0:37
K. Bowen
Tenoroc
Lady Wildcat Scramble
Round 2 (12 Man)
107.0
01/06
W
F 2-2 1:45
S. Pule
Osceola (Kissimmee)
Lady Wildcat Scramble
Round 5 (12 Man)
107.0
12/16
W
F 2-0 0:57
D. Haskins
Hudson
Let Freedom Ring Girls IBT
Placement Matches (16 Man)
105 B
12/16
W
F 2-0 1:43
K. Hubler
Cypress Creek (Wesley Chapel)
Let Freedom Ring Girls IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
105 B
12/16
W
F 2-0 0:26
S. Bustos
Immokalee
Let Freedom Ring Girls IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
105 B
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024