Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian Bishop
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Timber Creek
Timber Creek B
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 10-0 2:42
A. Rieck
West Orange
FHSAA 3A R1
Round 2 (quarters and WB)
175
02/23
L
F 4-1 1:42
M. Wilson
Sandalwood
FHSAA 3A R1
Round 1 (16 Man)
175
02/21
L
F 0-0
J. Lietz
George Jenkins
Bob Harley Memorial Duals
Round 1
175
02/15
W
F 1-2 1:51
F. Coleman
Evans
FHSAA 3A D3
Placements
175
02/15
W
F 2-0 1:19
C. Jorgensen
Winter Park
FHSAA 3A D3
Round 5 (Consi Semis)
175
02/14
L
F 2-0 0:47
J. Jessee
Lake Brantley Hs
FHSAA 3A D3
Round 4 (Semis and WB3)
175
02/14
W
F 2-0 0:36
A. Schwertner
Lake Howell
FHSAA 3A D3
Round 2 (Quarters and WB1)
175
02/03
L
F 4-0 1:40
L. Suvak
Colonial
Metro Conference Championships
Placement Round
175
02/03
L
F 7-2 4:01
A. Rieck
West Orange
Metro Conference Championships
6th Wrestleback (32 Man)
175
02/03
L
F 2-0 0:59
J. HO
Cypress Creek H S
Metro Conference Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
175
02/03
W
F 1-6 3:20
L. Suvak
Colonial
Metro Conference Championships
Round 4
175
02/02
W
DEC 7-5
C. Torbert
Horizon
Metro Conference Championships
Round 2
175
01/27
L
DEC 7-5
C. Rutledge
Olympia
Wolfpack IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/27
L
F 2-0 1:30
A. Rieck
West Orange
Wolfpack IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/13
L
F 4-0 1:15
J. Toribio
Zephyrhills
18th Ed Kilpatrick Classic IBT
Semis & Cons. Semis
177
01/13
W
F 6-0 1:26
C. Ellis
Buchholz
18th Ed Kilpatrick Classic IBT
Cons. Round 2
177
01/13
L
F 4-2 1:09
L. Tillman
Chiles
18th Ed Kilpatrick Classic IBT
Quarters & 16 Man WB
177
01/13
W
F 7-1 3:06
W. Sumlin
Citrus
18th Ed Kilpatrick Classic IBT
Champ. Round 1
177
01/11
W
DEC 4-3
D. Hickey
Olympia
3A Regional Duals 3/4
Semifinals (4 Team)
175
12/02
W
F 4-0 0:31
B. Sparkman
Union County
Bobcat Round Robin Day 2
Round 2 (16 Man)
165
12/02
W
F 7-3 2:38
D. Leamon
Buchholz
Bobcat Round Robin Day 2
Round 1 (16 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
W
FOR 0-0
J. Munoz
Okeechobee Wrestling Club
Palm Bay ECW
Round 5
175
04/08
L
F 10-1 4:00
D. Cantalupo
Team Barracuda
Palm Bay ECW
Round 4
175
04/08
L
F 3-2 1:51
Z. Doe
Big Man Wrestling
Palm Bay ECW
Round 3
175
04/08
W
F 2-0 0:34
T. Davis
Merritt island
Palm Bay ECW
Round 1
175
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024