Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Richard Kalajyan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Burbank
Tmwc
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 5-2
B. Gonzales
Norco
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/16
W
Replay
MD 14-0
J. Jackson
Rim of the World
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/16
L
Replay
F 15-1 3:53
J. Bell
Etiwanda
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
138
02/10
L
Replay
DEC 7-0
J. Owen
Servite
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Medals
138
02/10
L
Replay
F 2-1 2:03
P. Flores
Westminster
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Cons Semis
138
02/10
L
Replay
F 7-1 5:12
S. Gomez
St John Bosco
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Semis & Round of 8
138
02/09
W
Replay
DEC 7-4
J. Owen
Servite
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Quarters & Round of 16
138
02/09
W
Replay
F 8-1 3:29
B. Riffner
San Dimas
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Round 2
138
02/09
W
Replay
F 9-0 3:24
K. Hoffner
Westlake
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Round 1
138
02/03
W
F 8-2 5:43
C. Fernando
La Canada
Rio Hondo League Finals
Medals
138
02/02
W
F 2-0 1:41
D. Zendejas
Monrovia
Rio Hondo League Finals
Round 4
138
02/02
W
F 2-0 0:46
C. Oliveros
San Marino
Rio Hondo League Finals
Round 2
138
01/21
W
DEC 9-4
t. Ontiveros
Lawndale
Laguna Hills Invitational
Medals
138
01/20
L
F 5-0 1:20
J. Lin
Cerritos
Laguna Hills Invitational
Con Semis
138
01/20
W
TF 16-0 4:32
C. O`Rourke
Jserra
Laguna Hills Invitational
Semis & Conso
138
01/20
L
DEC 6-4
K. Daugherty
Yucaipa
Laguna Hills Invitational
Round 3
138
01/20
W
F 2-0 0:52
D. Nguyen
Valencia
Laguna Hills Invitational
Round 2
138
01/20
W
F 4-0 1:45
D. Chang
Beckman
Laguna Hills Invitational
Round 1
138
01/12
L
Replay
DEC 8-2
A. Hildenbrandt
Pine Creek
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons 2
138
01/12
W
Replay
DEC 9-2
A. Rodriguez
Canyon Springs
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 2 Cons 1
138
01/12
W
Replay
DEC 3-2
C. Stein
La Costa Canyon
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons Prelims
138
01/12
L
Replay
DEC 9-3
M. Williams
Eleanor Roosevelt
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 1
138
01/06
W
F 6-0 4:38
A. Belcher
Nordhoff
Arroyo Classic Tournament
Medals
138
01/06
W
MD 14-6
C. DePalma
Newbury Park
Arroyo Classic Tournament
Round 4
138
01/06
L
F 2-0 0:44
E. Dorsey
Ventura
Arroyo Classic Tournament
Round 3
138
01/06
W
F 4-0 3:40
K. Swendseid
Rio Mesa
Arroyo Classic Tournament
Round 2
138
01/06
W
F 2-0 1:17
D. Lopez
El Monte
Arroyo Classic Tournament
Round 1 (32 Man)
138
12/28
L
Replay
DEC 6-4
C. Nunez
John Glenn
Blackwatch 2023
Round of 12 (blood round)
144
12/28
W
Replay
MD 11-2
J. Bruck
Simi Valley
Blackwatch 2023
Quarters & Round of 16
144
12/27
W
Replay
TF 18-2 4:41
L. Thompson
Chaffey
Blackwatch 2023
Cons 2
144
12/27
L
Replay
F 3-0 3:46
B. Macamay
Walnut
Blackwatch 2023
Champ 2 Cons 1
144
12/27
W
Replay
F 4-4 4:46
T. McSween
Serrano
Blackwatch 2023
Champ 1
144
12/27
W
Replay
F 2-0 2:24
D. Lopez
El Monte
Blackwatch 2023
Prelims
144
11/19
L
F 0-0 1:51
O. Timurov
Beverly Hills
Newport Harbor Classic
Medals
144
11/18
W
TF 15-0 2:39
L. Pinheiro
Burbank
Newport Harbor Classic
Round 4
144
11/18
L
MD 11-0
A. Salas
Los Alamitos
Newport Harbor Classic
Round 3
144
11/18
W
DEC 7-5 SV
S. Valentino
Newport Harbor
Newport Harbor Classic
Round 2
144
11/18
W
F 2-0 0:38
R. Martin
Redlands East Valley
Newport Harbor Classic
Round 1 (32 Man)
144
10/15
L
Replay
DEC 7-4
J. Espinoza
Rancho Cucamonga HS
RMN Events - Freakshow
Consi of 32 #1
144 lbs
10/15
W
Replay
MD 14-1
D. Przygoda
Club Colony HS
RMN Events - Freakshow
Consi of 64 #2
144 lbs
10/15
L
Replay
DEC 2-0
M. Morton
Temecula Valley WC
RMN Events - Freakshow
Consi of 16 #1
144 lbs
10/15
L
Replay
DEC 7-1
C. Jacobson
Indv
RMN Events - Freakshow
Round of 64
144 lbs
10/14
L
Replay
DEC 7-1
B. Gonzales
Reverence Grappling
RMN Events - Freakshow
Round of 32
144 lbs
10/14
W
Replay
F 6-0 2:24
V. Feuerman
Peterson Grapplers
RMN Events - Freakshow
Round of 128
144 lbs
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024