Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7 · Resumes Tomorrow at 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kimberly Picado
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Team Name
FL
Gladiator Wrestling
Gladiator Wrestling Club
RPA/Head Hunters
South Dade
South Dade High School
South Dade High school
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
F 3-2 2:56
M. Velasco
Wellington
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 7 (8 Team)
110
06/21
L
Replay
F 2-0 0:56
S. Figuerim
Wellington
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Placement (16 Team)
105
06/21
L
F 8-0 1:25
J. Alfaro
Beauty and the Beast
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (8 Team)
105
06/21
L
Replay
F 2-0 0:35
T. Brouillette
Team Montana Silver
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (8 Team)
105
06/21
L
F 2-2 1:58
H. Trew
Nebraska Black Widows
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (8 Team)
110
06/21
L
Replay
F 7-0 1:27
T. Brouillette
Team Montana Silver
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Semis & WB (16 Team)
105
06/21
L
Replay
F 2-0 0:39
V. West
Team Iowa Sunshine Smackdown
2024 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (8 Team)
110
06/09
W
F 4-8 1:24
G. Paz
Riverdale Training Center
MIAMI HAWKS GAMES
Round 3 (4 Man)
HS Girls 95-106
06/09
L
F 7-3 1:26
M. Gallo
Gladiator Wrestling Club
MIAMI HAWKS GAMES
Round 2 (4 Man)
HS Girls 95-106
06/09
L
F 3-0 1:18
E. Doolittle
Northside WC
MIAMI HAWKS GAMES
Round 1 (4 Man)
HS Girls 95-106
06/01
L
Replay
VFA 3:03 14-2
A. Natal
Ponte Vedra High School
Spartan Nationals and FAWA Freestyle and Greco State Championship
Consi-Semis
100 lbs
06/01
L
Replay
VSU 10-0 3:08
S. Caceres
Grappling House
Spartan Nationals and FAWA Freestyle and Greco State Championship
Semi-Finals
100 lbs
04/06
L
Replay
F 11-0 2:52
T. Warner
WY
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
100 lbs
02/17
L
F 9-2 1:54
C. Stingley
Miami Norland
FHSAA Girls 1A R4
Round 4 (semis and WB)
105
02/17
W
F 7-2 1:35
H. Kelley-Harner
Palm Bay
FHSAA Girls 1A R4
Round 3 (16 man)
105
02/17
W
F 3-7 1:37
A. Pierson
Space Coast
FHSAA Girls 1A R4
Round 2 (quarters and WB)
105
02/17
L
F 2-2 1:09
G. Kerber
Cypress Bay
FHSAA Girls 1A R4
Round 1 (16 Man)
105
02/09
L
F 0-0
R. Marin
Doral Academy
FHSAA Girls 1A D16
Round 6 - Placing Matches
105
02/09
W
F 0-0 2:55
E. Nolasco
Key West
FHSAA Girls 1A D16
Round 4 - Semifinals
105
02/01
W
F 3-4 1:39
N. Arroyo
South Broward
Queens of the South
Round 3 (3 Team)
105
01/27
L
F 0-0
C. Stingley
Miami Norland Senior
GMAC Girls Wrestling Championships
Round 2 (3 Man)
105
01/27
W
F 0-0
S. Valon
Southwest Miami
GMAC Girls Wrestling Championships
Round 1 (3 Man)
105
01/13
L
F 9-6 2:56
L. González
South Dade
Rusted Jade Ladies Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
01/13
W
F 5-0 0:32
S. Bustos
Immokalee
Rusted Jade Ladies Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
100
01/13
L
F 4-1 3:04
S. Caceres
Lincoln
Rusted Jade Ladies Classic
Round 1 (16 Man)
100
01/06
L
F 2-0 0:42
N. Rager
Canterbury School of Fort Myers
Lady Bears Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
105
01/06
L
F 2-0 1:14
H. Peck
Palmetto Ridge H.S.
Lady Bears Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
01/06
W
F 2-2 1:45
N. Gonzalez
South Dade
Lady Bears Invitational
Round 1 (16 Man)
105
12/20
L
Replay
F 5-0 1:26
M. Parker
First Baptist Academy
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
105
12/20
L
Replay
F 4-0 0:47
M. Carroll
Well Trained
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
105
12/16
L
F 5-6 1:59
V. Young
Evans
Let Freedom Ring Girls IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
12/16
L
F 0-0
A. Swindle
Strawberry Crest
Let Freedom Ring Girls IBT
Round 1 (16 Man)
105
12/02
L
F 6-0 1:33
S. Pule
Osceola (Kissimmee)
Lady Clash of Titans 2023
4th Wrestleback (16 Man)
105
12/01
L
F 2-0 0:25
S. Fisher
Middleburg
Lady Clash of Titans 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
12/01
W
F 2-0 0:21
S. Vidal-Zavala
University Orange City
Lady Clash of Titans 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
11/25
L
F 5-2 2:56
L. Gonzalez
Miami Wrestling Club
49th SeaHorse Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
11/25
W
F 2-0 0:32
C. Hueck
Gladiator Wrestling
49th SeaHorse Open
2nd Wrestleback (16 Man)
100
11/25
L
F 2-0 0:20
M. Parker
First Baptist Academy-Naples F
49th SeaHorse Open
Round 1 (16 Man)
100
11/11
W
F 7-1 1:02
A. Gomez
South dade/Gladiator Wrestling
Gladiator Fall Brawl
Round 4 (5 Man)
HS Girls 95-106
11/11
L
F 6-4 0:39
L. Gonzalez
South dade/Gladiator Wrestling
Gladiator Fall Brawl
Round 5 (5 Man)
HS Girls 95-106
11/11
W
F 4-1 1:10
C. Hueck
South dade/Gladiator Wrestling
Gladiator Fall Brawl
Round 2 (5 Man)
HS Girls 95-106
11/11
W
MD 13-5
N. Gonzalez
South dade/Gladiator Wrestling
Gladiator Fall Brawl
Round 1 (5 Man)
HS Girls 95-106
10/28
W
F 4-5 3:17
C. Hueck
South Dade/Gladiator Wrestling
Juggernaut Fall Championships
Round 5 (5 Man)
105
10/28
W
F 2-0 1:32
N. Gonzalez
Gladiator Wrestling
Juggernaut Fall Championships
Round 4 (5 Man)
105
10/28
L
F 0-4 4:00
A. Garcia
Wellington
Juggernaut Fall Championships
Round 2 (5 Man)
105
10/28
L
F 4-0 1:22
V. Sifuentes
Gladiator Wrestling
Juggernaut Fall Championships
Round 1 (5 Man)
105
10/14
W
F 10-0 2:28
C. Hueck
Gladiator Wrestling
Somerset Fall Brawl 3
Round 3 (4 Man)
HS Girls 95-106
10/14
L
F 2-0 0:49
V. Sifuentes
Gladiator Wrestling
Somerset Fall Brawl 3
Round 2 (4 Man)
HS Girls 95-106
10/14
W
F 9-6 1:42
N. Gonzalez
Gladiator Wrestling
Somerset Fall Brawl 3
Round 1 (4 Man)
HS Girls 95-106
10/07
L
FOR 0-0
C. Hueck
SOUTH DADE GLADIATORS
Juggernaut South Dade Qualifier
Placement Matches (8 Man)
HS Girls 95-105
10/07
L
F 2-0 1:08
Y. Manzaneira
Eagle Empire Wrestling
Juggernaut South Dade Qualifier
2nd Wrestleback (8 Man)
HS Girls 95-105
10/07
W
F 2-0 0:21
N. Gonzalez
SOUTH DADE GLADIATORS
Juggernaut South Dade Qualifier
Semis & 1st WB (8 Man)
HS Girls 95-105
10/07
L
F 5-0 0:11
M. Comesana
Golden Bears
Juggernaut South Dade Qualifier
Quarterfinals (8 Man)
HS Girls 95-105
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024