Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Triston Charley
Results
Videos
High School Results
Team Name
Arctic Warriors Wrestling Club
Redington
Redington Sr. Jr/Sr High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
Replay
TF 10-0 1:16
J. Stickler
Glacier Bear Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 6
215
05/04
W
Replay
F 4-1 0:48
G. Runnels
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
215
05/04
W
Replay
F 12-8 2:26
D. Foster
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
215
03/17
W
TF 10-0 1:49
C. Ogee
Anchorage Freestyle Wrestling Club
2024 Lions Den Throwdown Freestyle Tournament
Round 5
192-208
03/16
W
F 4-0 0:28
J. Roberts
Lions Den Wrestling Club
2024 Lions Den Throwdown Freestyle Tournament
Round 2
192-208
12/15
L
Replay
F 7-2 1:26
V. Nothstine
Cordova
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 3 Cons. Rnd 1
189
12/15
L
Replay
MD 14-2
L. Burke
Bethel High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 1 Preliminaries
189
12/01
L
F 5-3 4:39
G. Almedia
Soldotna
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 4 - 3WB-32 & 2WB-16
189
12/01
W
F 6-0 2:48
W. Larow
Seward High School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 3 - Quarters & RR
189
12/01
L
F 4-5 3:00
C. Gamez
Service High School Cougars
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 2 - Champ 1-16, Champ 2-32 & 1WB-32
189
12/01
W
F 2-0 1:04
J. ARMSTRONG
Chugiak High School
Chugiak High School @ Redington Sr. Jr/Sr High School
Round 1
189
11/22
L
F 4-3 4:48
T. Godfrey
Eagle River High School
Redington Sr. Jr/Sr High School @ Eagle River High School
Round 1
189
11/22
L
F 12-0 5:21
G. Stoddard
Grace Christian School
Redington Sr. Jr/Sr High School vs. Grace Christian School
Round 1
189
11/18
L
F 7-0 2:02
T. Weller
Colony High School
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
3rd WB (32)
189
11/17
L
MD 8-0
L. Sackinger
West Valley Wolfpack
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
189
11/17
W
F 4-1 3:23
C. Anderson
Bristol Bay
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Round 1 (32 Man)
189
11/11
W
F 2-0 0:58
K. Vandermark
Nome
2023 Bush Brawl HS
Placement Matches (8 Man)
189
11/11
L
DEC 7-0
W. Milnes
Redington
2023 Bush Brawl HS
Cross Bracket (8 Man)
189
11/11
W
F 5-0 2:42
J. Rankin
Redington
2023 Bush Brawl HS
Round 3 (8 Man)
189
11/11
L
DEC 3-2
R. Magneson
Nome
2023 Bush Brawl HS
Round 2 (8 Man)
189
11/04
L
F 0-0 1:28
R. Isabel
Nikiski High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 2 Rd 3 5th WB (32 Man)
189
11/04
W
F 5-5 2:08
M. Howell
Delta
Mountain City Wrestling Invitational
Day 2 Rd 1
189
11/04
L
F 8-7 5:45
L. Burke
Bethel High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 4 Quarters
189
11/03
W
F 2-0 1:12
T. Lingenfelter
Kenai Central High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 2
189
11/03
W
F 4-8 5:28
P. Nelson
Mt. Edgecumbe High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 1
189
10/27
W
Replay
F 5-3 3:57
N. BENOIT
Wasilla High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 6: 1:30pm Sat.
189
10/27
L
Replay
F 10-1 2:49
C. Peck
Soldotna
Halloween Monster Bash Duals
Round 3: 4:30pm Fri.
189
10/27
L
Replay
DEC 8-7
L. Sena
Palmer High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 2: 3:00pm Fri.
189
10/27
W
Replay
F 4-0 0:56
M. Hartman
Thunder Mountain
Halloween Monster Bash Duals
Round 5: 12:00pm Sat.
189
10/27
L
Replay
DEC 11-4
T. Weller
Colony High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 7: 3:00pm Sat.
189
10/27
L
Replay
F 2-0 1:22
G. Schumaker
South Anchorage High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 1: 1:30pm Fri.
189
10/21
L
F 9-2 1:29
M. Mayer
Valdez High School
2023 Throw Down in Snow Town
Day 2 3/4 Placement
189
10/21
W
F 14-2 4:10
J. Tolai
Unalaska
2023 Throw Down in Snow Town
Day 2 Rd 3 Con Semi
189
10/21
W
F 5-6 2:16
V. Nothstine
Cordova
2023 Throw Down in Snow Town
Day 2 Rd 2 WB`s
189
10/21
W
F 4-2 0:51
M. Robinson
Wasilla High School
2023 Throw Down in Snow Town
Day 2 Rd 1 WB
189
10/20
L
DEC 12-5
M. Mayer
Valdez High School
2023 Throw Down in Snow Town
Day 1 Rd 3
189
10/20
W
DEC 11-8
N. Daggett
Grace Christian School
2023 Throw Down in Snow Town
Day 1 Rd 2
189
10/14
L
F 4-0 1:32
T. Weller
Colony High School
The Houston Hawks Altercation 2023
Cons Semi
189
10/14
L
MD 13-1
C. Paulson
Palmer High School
The Houston Hawks Altercation 2023
Semis
189
10/13
W
F 13-8 5:24
G. Stoddard
Grace Christian School
The Houston Hawks Altercation 2023
Round 3 Quarters
189
10/13
W
F 3-2 1:21
E. Smith
Colony High School
The Houston Hawks Altercation 2023
Round 2
189
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021