Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josie Nelson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Calhoun County
Columbus/WMU
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 0-0
G. Guthrie
Lincoln
Mike Stump Invitational Calhoun Co
Round 1
138
02/02
L
F 10-2 3:08
A. Wadsworth
Decorah
IGHSAU State Championships
Round 3: 2nd WB
140
02/01
W
F 4-2 1:24
M. Kurk
Grinnell
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
140
02/01
L
F 4-7 3:42
R. Weiler
Central Lyon/George-Little Rock
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
140
01/29
L
F 0-0
J. Simmons
Ravenswood
Single A Challenge
Round 1
138
01/26
W
F 10-7 4:44
E. York
Cedar Rapids Jefferson
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 8B: 3rd Place
140
01/26
W
DEC 8-6
T. White
Marion
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 7: 6th WB
140
01/26
L
F 2-0 0:31
A. Cabalka
East Buchanan
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 6: Semifinals & 5th WB
140
01/26
W
F 2-0 0:59
L. Whitney
Clinton
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
140
01/26
W
F 7-1 2:34
T. White
Marion
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 2: 2nd Round & 1st WB
140
01/20
L
F 5-2 2:46
I. Giza
Bettendorf
Louisa-Muscatine Girls Tournament
Round F - 1st Place
140
01/20
W
F 2-0 0:44
C. Oldfield
Muscatine
Louisa-Muscatine Girls Tournament
Round D
140
01/20
W
F 5-0 1:21
M. Hickenbottom
Cardinal Community
Louisa-Muscatine Girls Tournament
Round B
140
01/12
L
F 0-0
G. Guthrie
Lincoln
Braxton County Invitational
Champ. Round 1
138
01/06
L
M FOR 0-0
K. Boorn
Wilton
Highland Girls Wrestling Tournament
1st & 3rd
135
01/06
W
DQ 0-0
E. Brenneman
Mid-Prairie
Highland Girls Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
01/06
W
DEC 16-9
N. Stagg
West Liberty
Highland Girls Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
01/05
W
F 2-1 1:47
K. Rundlett
Lone Tree
Highland Girls Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
135
12/22
W
F 4-0 1:07
B. Ellison
Moravia
EBF Girls Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
140
12/22
W
F 2-0 0:42
H. Noe
Cardinal Community
EBF Girls Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
140
11/18
L
F 2-0 0:49
E. Brenneman
Mid-Prairie
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 7
140
11/18
W
F 2-0 0:10
E. Moore
Mid-Prairie
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 6
140
11/18
W
F 2-0 0:13
A. Mallie
Mount Vernon
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 4
140
11/18
W
F 8-0 0:59
Y. Crespo-Lopez
Wilton
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 3
140
11/18
L
F 2-0 0:44
E. Brenneman
Mid-Prairie
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 2
140
11/18
W
F 4-5 3:04
A. Whisner
Mount Vernon
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 1
140
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024