Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brayson Higdon
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
SWWWC
South West Washington Wrestlin
South West Washington Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
W
F 4-0 0:11
C. Cunningham
Takedown Express Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
8th Wrestleback (64 Man)
45-49
05/05
L
TF 10-2 2:53
X. Almaguer
Victory Wrestling-Central WA
WSWA Greco State Championship
Round 5
45-49
05/05
L
TF 8-0 0:41
J. Sawyer
Mat Demon Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
Round 1
45-49
04/27
L
TF 22-12 3:07
M. Le
Ruffhouse
WSWA Slamfest FS
Round 6
49
04/27
W
TF 10-0 0:41
C. Cunningham
Takedown Express Wrestling Club
WSWA Slamfest FS
Round 2
49
04/20
W
TF 10-0 0:38
C. Cunningham
Takedown Express Wrestling Club
WSWA Thurston County Throwdown FS
Round 6
45-48
04/20
L
F 10-0 1:14
M. White
Bethel AllStars Wrestling Club
WSWA Thurston County Throwdown FS
Round 4
45-48
01/14
L
DEC 10-4
A. Rasmussen
Rock of Redmond Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
2nd Wrestleback (16 Man)
43
01/14
L
F 2-0 0:31
J. Sawyer
Thunder Mountain Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
43
01/14
W
TF 16-1 1:33
L. Early
Molalla Mat Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Round 1 (16 Man)
43
12/23
W
DEC 6-4
W. Williams
---
Ilwaco Youth Sports Wrestling Tournament
1st & 3rd (16 Man)
43
12/23
W
MD 9-1
P. Graham
---
Ilwaco Youth Sports Wrestling Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
43
12/23
L
F 0-0
J. Sawyer
---
Ilwaco Youth Sports Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
43
12/23
W
MD 13-4
W. Williams
---
Ilwaco Youth Sports Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
43
11/25
L
MD 15-6
C. Ruberto
MOOK Mat Club
Marv Lofland Memorial Tournament
Round 1- 16,32
43
11/18
L
F 9-8 1:45
E. Blas
Lebanon Mat Club
End of the Oregon Trail Tournament
Round 4
43-46
11/18
W
DEC 8-2
L. Andrews
Oregon City Kids Club
End of the Oregon Trail Tournament
Round 3
43-46
11/18
L
F 15-4 5:32
L. Early
Molalla Ju Ju Warriors
End of the Oregon Trail Tournament
Round 2
43-46
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024