Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Venus Ogunyemi
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-2 4:10
A. Kessler
Joplin
MSHSAA Girls Class 2 District 3
Semis & 5th WB (32 Man)
155
02/10
L
F 3-0 3:25
C. Dupree
Nixa
MSHSAA Girls Class 2 District 3
Quarters & 3rd WB (32 Man)
155
02/03
W
F 4-3 1:37
J. Hinrichs
Staley
Belton Girls Last Chance Tournament
Round 3 (4 Man)
155
02/03
W
M FOR 0-0
M. Huke
Plattsburg
Belton Girls Last Chance Tournament
Round 2 (4 Man)
155
02/03
W
F 2-0 1:30
R. Morris
Fort Osage
Belton Girls Last Chance Tournament
Round 1 (4 Man)
155
02/02
W
F 5-2 3:22
A. Gravitt
Liberty North
Liberty North @ Lee`s Summit West
Round 1
155
01/27
W
MD 11-3
A. Templeton
Parkway South
Lindbergh Flyers Invitational
Round 6
155
01/27
L
DEC 2-1 TB1
T. Reed
Oakville
Lindbergh Flyers Invitational
Round 5
155
01/27
L
F 3-3 1:49
A. Webb
St. Clair
Lindbergh Flyers Invitational
Round 4
155
01/27
W
F 2-0 0:42
M. GLORE
Timberland
Lindbergh Flyers Invitational
Round 2
155
01/27
W
F 2-0 0:13
R. Hudson
Pattonville
Lindbergh Flyers Invitational
Round 1
155
01/25
L
F 3-5 2:34
A. Keating
Raymore-Peculiar
Raymore-Peculiar @ Lee`s Summit West
Round 1
155
01/19
W
F 5-0 2:37
A. Keating
Raymore-Peculiar
2024 HARRISONVILLE GIRLS SCRAMBLE
Round 3
155A
01/18
L
F 2-0 0:46
A. Sader
Knob Noster
2024 HARRISONVILLE GIRLS SCRAMBLE
Round 1
155A
01/13
L
F 5-2 1:14
K. Burnside
Blue Springs South
GKC Conference Tournament- Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
01/13
W
F 2-2 3:48
M. Grantham
Park Hill
GKC Conference Tournament- Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
155
01/13
W
DEC 3-1
S. Danner
Staley
GKC Conference Tournament- Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
01/13
L
F 4-3 1:49
A. Real
Grain Valley
GKC Conference Tournament- Girls
Round 1 (16 Man)
155
12/02
W
F 2-0 0:48
G. Jasso
Guadalupe Centers Charter
CHS-Cody Harter Memorial Varsity Girls
Round 3
155
12/02
W
F 2-0 0:09
A. Garcia-Palacios
Polo
CHS-Cody Harter Memorial Varsity Girls
Round 2
155
12/02
L
F 5-2 2:27
M. Huke
Plattsburg
CHS-Cody Harter Memorial Varsity Girls
Round 1
155
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024