Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adrian Lopez Ramirez
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
F 2-3 4:33
N. Schaefer
Zumbrota-Mazeppa
MSHSL Section 1AA
1st Place
121
02/24
W
DEC 5-4
C. Rahman
Plainview-Elgin-Millville
MSHSL Section 1AA
Semis
121
02/23
W
DEC 7-0
J. Knutson
Waseca
MSHSL Section 1AA
Round 1.1
121
02/15
W
F 5-4 3:04
P. Xiong
Byron
MSHSL Team Section 1AA
Champ - Round 1 (16 Team)
121
02/08
W
F 11-3 5:55
B. Boyum
St. Charles
Lake City vs St. Charles
Round 1
121
02/06
W
F 0-0 3:45
T. Kobbermann
Benson
Saint Agnes Duals
Round 1
121
02/03
W
F 9-1 3:45
H. Thaw
St. Agnes
Saint Agnes Duals
Round 1
121
02/03
W
F 4-0 2:02
A. Tompkins
Edina
Saint Agnes Duals
Round 1
127
02/03
W
F 2-0 1:21
D. Keeler
Buffalo
Saint Agnes Duals
Round 1
121
02/02
W
MD 11-3
T. Strauss
Goodhue
Lake City @ Goodhue
Round 1
121
01/28
L
DEC 13-10
A. Trimble
Rochester Mayo
Lake city invite
Champ. Round 4
121
01/28
W
F 0-0 2:33
A. Trimble
Rochester Mayo
Lake city invite
Champ. Round 2
121
01/25
W
F 2-0 0:34
E. Otterness
Cannon Falls
Lake City Tri
Round 1
121
01/25
W
DEC 5-3
C. Rahman
Plainview-Elgin-Millville
Lake City Tri
Round 1
121
01/19
W
F 7-0 2:58
G. Zabel
Byron
Byron @ Lake City
Round 1
121
01/17
W
F 12-0 2:09
V. Hoeltzle
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves @ Lake City
Round 1
121
01/16
W
F 13-3 4:45
G. Shimon
La Crescent-Hokah
La Crescent-Hokah @ Lake City
Round 1
127
01/13
W
F 6-3 3:20
J. Mueller
LaCrosse Logan
PEM Invitational 2024
Placement Matches (8 Man)
121
01/13
W
F 4-2 2:42
J. Vang
Eau Claire North
PEM Invitational 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
121
01/13
L
DEC 9-5
C. Rahman
Plainview Elgin Millville
PEM Invitational 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
121
01/12
W
F 0-0
B. Stier
Stewartville
Lake City @ Stewartville
Round 1
121
01/06
L
DEC 9-3
T. Tieu
Lakeville North
Clash Of The Titans
Placement Matches (8 Man)
121
01/06
L
F 6-1 0:22
W. Lyke
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
Rushford JV Tournament
Round 1
---
01/06
W
MD 10-2
J. Renfro
GMLOS
Clash Of The Titans
Semis & 1st WB (8 Man)
121
12/22
W
DEC 4-1
K. Anderson
Kasson-Mantorville
Lake City @ Kasson-Mantorville
Round 1
121
12/14
L
DEC 8-3
O. Lange
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
Tri Lake City
Round 1
121
12/14
L
DEC 8-3
O. Lange
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson @ Lake City
Round 1
121
12/14
W
MD 11-1
K. Gansen
Pine Island
Pine Island @ Lake City
Round 1
121
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024