Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Beau Lambert
Results
Youth Results
Team Name
TEAM GRIND HOUSE
TEAM GRINDHOUSE
Team Grind House Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 8-4
C. Aleksick
HANNIBAL
2024 Randy Parn Classic
Round 3 (4 Man)
55A
01/27
W
DEC 8-6
R. Lichtenberg
MARCELINE
2024 Randy Parn Classic
Round 2 (4 Man)
55A
01/27
W
F 5-0 0:50
A. Jones
CARROLLTON
2024 Randy Parn Classic
Round 1 (4 Man)
55A
01/21
L
TF 17-0 1:59
L. Vargas-Todd
Missouri
6&Under MO/USA State Tournament
Round 6
55B
01/21
W
DEC 9-4
P. McAllister
Missouri
6&Under MO/USA State Tournament
Round 4
55B
01/21
W
DEC 8-6
K. Freeman
Victory Wrestling
6&Under MO/USA State Tournament
Round 2
55B
01/21
W
F 8-2 2:24
J. Watson
McDonald County Youth Wrestling Club
6&Under MO/USA State Tournament
Round 1 (16 Man)
55B
01/14
L
DEC 7-4
D. Rich
EXCELSIOR SPRINGS
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 5 (5 Man)
55A
01/14
W
F 8-4 2:23
W. Hall
EAGLES (LIBERTY)
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 3 (5 Man)
55A
01/14
W
TF 16-0 2:05
M. Jones
LATHROP
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 2 (5 Man)
55A
01/14
W
TF 15-0 2:00
L. FIllingame
WILDCAT (BLUE SPRINGS)
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 1 (5 Man)
55A
01/07
L
DEC 8-6 SV
L. Middleton
PLATTE COUNTY
COWBELL GIRLS & NOVICE CLASSIC 2024
Round 5 (5 Man)
55A
01/07
W
F 8-7 2:51
J. Frost
ODESSA
COWBELL GIRLS & NOVICE CLASSIC 2024
Round 4 (5 Man)
55A
01/07
W
DEC 6-2
Z. Houston
NORTHLAND
COWBELL GIRLS & NOVICE CLASSIC 2024
Round 3 (5 Man)
55A
01/07
W
DEC 5-4
N. Smith
ODESSA
COWBELL GIRLS & NOVICE CLASSIC 2024
Round 1 (5 Man)
55A
12/30
L
DEC 6-4
O. Danner
VICTORY
Johnson Co Kids Classic AM- Novice/Girls
1st & 3rd (16 Man)
52
12/30
W
DEC 9-7 SV
D. Caylor
Trailhands
Johnson Co Kids Classic AM- Novice/Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
12/30
W
DEC 12-5
L. Town
Wildcat Wrestling Club
Johnson Co Kids Classic AM- Novice/Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
12/17
W
F 10-0 1:26
D. Audsley
WARRENSBURG
2023 TONKA TOUGH
Round 3 (4 Man)
55D
12/17
W
F 6-1 0:44
G. Hill
FALLS CITY
2023 TONKA TOUGH
Round 2 (4 Man)
55D
12/17
W
F 2-0 0:14
M. Johnson
JACKSON COUNTY
2023 TONKA TOUGH
Round 1 (4 Man)
55D
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021