Jul 11-13 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 15, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 15
Jul 18, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 18
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Jul 22, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 22
Jul 25, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 25
Jul 29, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Rivera
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Holland Patent
Holland Patent Sr HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
MD 9-1
C. Allen
Fulton City School
2024 MAWA Phoenix
Placing
171
03/10
L
F 6-4 1:48
T. Johnston
Columbia
Olympic Kickoff Classic: Road to Fargo
Round 1 (4 Man)
160-165
02/10
L
F 2-0 0:35
J. Race
Sherburne-Earlville Sr HS
2024 Section III D2 Championships
WB1
152
02/10
L
DEF 5-2 1:31
B. Enders
Cazenovia Sr HS
2024 Section III D2 Championships
Round 1
152
02/03
W
FOR 0-0
B. Seemann
Southern Hills
NYSPHSAA Section III Class C
5th Place
152
02/03
L
F 2-4 2:09
S. Byrne
Phoenix
NYSPHSAA Section III Class C
Consi-Semis
152
02/03
W
F 0-0 1:50
M. Tennant
APW/Pulaski
NYSPHSAA Section III Class C
Consi-Qtrs
152
02/03
L
F 2-0 1:59
M. Morris
Canastota
NYSPHSAA Section III Class C
Quarters
152
01/20
L
F 2-0 0:33
D. Loucks
Christian Brothers Academy
2024 Dames & Devils Wrestling Tournament
3rd Place
152
01/20
L
F 6-2 1:18
T. DelGrosso
Columbia
2024 Dames & Devils Wrestling Tournament
Round 5
152
01/20
W
DEC 12-8
T. DeLaney
Fayetteville-Manlius Sr HS
2024 Dames & Devils Wrestling Tournament
Round 4
152
01/20
W
F 5-4 2:15
J. Becker
Tamarac Sr HS
2024 Dames & Devils Wrestling Tournament
Round 3
152
01/20
W
DEC 7-3
C. Merck
Rondout Valley Sr HS
2024 Dames & Devils Wrestling Tournament
Round 2
152
01/13
W
DEC 12-11
J. Golombek
Camden Sr HS
Camden Blue Devil Invitational
3rd Place
152
01/13
W
DEC 11-9
B. Seemann
Southern Hills HS
Camden Blue Devil Invitational
Consi Semis
152
01/13
L
F 4-4 2:27
B. Richard
Herkimer Sr HS
Camden Blue Devil Invitational
Semis
152
01/13
W
F 9-1 3:52
B. O`Halloran
Camden Sr HS
Camden Blue Devil Invitational
Quarters
152
01/13
W
F 2-0 1:28
O. Moltion
Southern Hills HS
Camden Blue Devil Invitational
Round of 16
152
01/06
W
F 0-0 2:15
A. Soullas
Central Valley Academy
Leo J. Sammon Tournament
Placement
152
01/06
W
F 0-0 1:14
Z. Monk
Dolgeville HS
Leo J. Sammon Tournament
Round 5 (10 Man)
152
01/06
L
F 0-0 0:48
G. English
Berne Knox Westerlo-Middleburgh Sr HS
Leo J. Sammon Tournament
Round 4 (10 Man)
152
01/06
W
FOR 0-0
C. Gutowski
Amsterdam-Broadablin Perth
Leo J. Sammon Tournament
Round 3 (10 Man)
152
01/06
L
DEC 5-1
C. Grosso
JD-CBA
Leo J. Sammon Tournament
Round 1 (10 Man)
152
12/29
L
F 4-0 1:37
M. Elliot
South Seneca
2023 Ken Haines Memorial Tournament
WB 2
152
12/29
L
F 7-0 2:00
B. Albro
Penfield
2023 Ken Haines Memorial Tournament
Round 1
152
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022