Sep 2-8 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bridger Leland
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Ben Steele
Billings Wrestling Club
Billings wrestling?s club
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
MD 16-4
J. Brush
Roundup Wrestling Club
Colstrip AAU Invite
Round 3 (4 Man)
89-93
01/19
W
F 2-0 0:24
T. Curley
---
Colstrip AAU Invite
Round 2 (4 Man)
89-93
01/19
W
DEC 7-2
H. Hoiness
Montana Disciples
Colstrip AAU Invite
Round 1 (4 Man)
89-93
01/05
L
F 4-2 1:53
B. Ketterling
Team Champs
BWC B-Town Showdown
Round 7
90
01/05
W
F 2-0 0:14
K. Parkinson
Laurel Mat Burners
BWC B-Town Showdown
Round 6
90
01/05
W
F 0-0 0:24
D. Webb
Sheridan Young Guns
BWC B-Town Showdown
Round 5
90
01/05
L
F 7-2 3:59
A. White
---
BWC B-Town Showdown
Round 1
90
11/22
L
DEC 2-1
D. Lachenmeier
---
BPS 6/7 Prelims
2nd Wrestleback (8 Man)
88
11/21
L
DEC 6-2
C. Schaub
Castle Rock
BPS 6/7 Prelims
Quarterfinals (8 Man)
88
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 5-2 2:11
H. Zabransky
Stillwater Wrestling Club
RoadKill Classic
Placement Matches (8 Man)
80
03/03
W
F 5-0 0:31
B. Warrenburg
Team Champs
RoadKill Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
80
03/03
L
DEC 9-3
B. Ketterling
Team Champs
RoadKill Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
80
03/02
W
F 2-0 0:31
B. Gookin
Billings Wrestling Club
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
2nd Place Match (8 Man)
80
03/02
L
F 2-0 0:57
S. Schindler
Hardin Wrestling Club
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
Placement Matches (8 Man)
80
03/02
W
F 2-0 0:17
O. Tillman
Laurel Matburners
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
80
03/02
W
F 2-0 0:13
B. Warrenburg
Team Champs
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2019
Quarterfinals (8 Man)
80
01/21
L
F 15-3 3:48
B. Ketterling
Team Champs
BWC B-Town Showdown
Round 4
80
01/20
W
F 12-1 3:35
Q. Freitag
Team Champs
BWC B-Town Showdown
Round 3
80
01/20
L
F 4-2 2:51
M. Hogue
Bozeman Wrestling Club
BWC B-Town Showdown
Round 2
80
01/13
L
F 7-0 3:59
D. Lachenmeier
Project Wrestling
2019 Miles City Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
78-83
01/13
W
F 2-0 0:47
A. Rogers
Miles City
2019 Miles City Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
78-83
01/13
L
F 2-0 0:42
K. Heck
Colstrip
2019 Miles City Invitational
Quarterfinals (8 Man)
78-83
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 0:48
K. Aldrich
---
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Cons. Semis (8 Man)
77-83
01/28
L
F 2-5 2:25
B. Ketterling
BWC
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Semis & WB (8 Man)
77-83
01/28
W
F 2-0 0:22
C. Muessig
Darkhorse Wrestling Club
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Quarterfinals (8 Man)
77-83
01/13
L
DEC 6-5
K. Hale
Team Champs
Helltown Throwdown
2nd Wrestleback (16 Man)
77
01/13
L
TF 15-0
K. Noble
North Montana Wrestling Club
Helltown Throwdown
Round 1 (16 Man)
77
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021