Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - July 29
Aug 1, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 1:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 Who's #1
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
PJ Soldano
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
High Point
High Point
High Point Regional
South Senaca
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
F 0-0 5:54
B. Fall
Ramapo
NJSIAA Region 1
Cons. Round 1 (16 Man)
182
02/29
L
DEC 2-1
W. Andresen
Northern Valley - Old Tappan
NJSIAA Region 1
Quarters (16 Man)
182
02/27
W
F 0-0 1:06
D. Malkinski
Pompton Lakes
NJSIAA Region 1
Round 1 (16 Man)
182
02/22
L
DEC 5-1
A. Morzetta
Hawthorne
NJSIAA District 1
3rd Place
182
02/22
L
DEC 8-6
J. Farinaro
St. Joe Regional - Montvale
NJSIAA District 1
Semis (16 Man)
182
02/22
W
F 0-0 0:38
N. Galli
Westwood
NJSIAA District 1
Quarters (16 Man)
182
02/16
W
DEC 6-2
J. Casale
Caldwell
NJSIAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
195
02/16
W
F 2-0 0:18
M. Ruiz
Caldwell
NJSIAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
182
02/10
W
F 0-0 1:18
Z. Hart
---
Glen Rock @ High Point Regional
Round 1
195
01/30
L
DEC 9-5
B. LoParo
Southern Regional
High Point Regional @ Southern Regional
Round 1
182
01/28
L
DEC 2-1
D. Pierson
---
High Point Regional @ Phillipsburg
Round 1
182
01/24
W
DEC 5-3
H. Perez
Mt. Olive
High Point Regional @ Mt. Olive
Round 1
182
01/22
W
F 0-0 0:38
H. Frayne
West Morris Central
High Point Regional @ West Morris Central
Round 1
182
01/17
W
F 0-0 2:40
A. Castro
---
High Point Regional @ Hackettstown
Round 1
182
01/16
W
F 0-0 4:40
A. Castro
---
Hackettstown @ High Point Regional
Round 1
182
01/11
W
F 0-0 0:53
B. Smith
Sparta
H/W/S 2020 Wrestling Tournament
Quarters & WB (32 Man)
182
01/11
L
MD 14-4
J. Stoll
Pope John
H/W/S 2020 Wrestling Tournament
Round 2 Champ (32 Man)
182
01/08
W
F 0-0 3:49
N. Cerulli
Howell
Howell @ High Point Regional
Round 1
195
01/03
L
DEC 3-1
B. Mafaro
Kittatinny Regional Jr/Sr
Kittatinny Regional Jr/Sr @ High Point Regional
Round 1
182
12/27
L
DEC 2-0
A. Moscatello
Mount Olive
Mustang Classic
Semis 1&5 ,& 2nd Looser Round, (16 Man)
182
12/27
L
DEC 7-0
C. Pyle
Danial Boone
Mustang Classic
Quarters & PRE-QT. LOSER Round (16 Man)
182
12/27
W
DEF 0-0
N. Marshall
---
Mustang Classic
Pre - Quarter (16 Man)
182
12/22
W
DEC 2-1
E. Diamond
Christian Brothers Academy
CBA Colt Classic
1st Place Match
182
12/22
W
F 0-0 5:30
J. Beigman
Hopewell Valley Hs
CBA Colt Classic
Semifinals
182
12/21
W
F 2-0 1:34
L.
Wall Hs
CBA Colt Classic
Quarterfinals
182
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 9-6
J. Presburger
Mahwah
NJSIAA District 1
Quarters (16 Man)
170
02/10
L
DEC 3-2
C. Thurston
West Deptford
2019 NJSIAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
182
02/10
L
DEC 6-4
M. Giordano
South Plainfield
2019 NJSIAA State Dual Championships
Finals (4 Team)
170
02/02
L
DEC 2-0
J. Lyden
West Morris Central
West Morris Central @ High Point Regional
Round 1
182
01/25
L
DEC 9-4
C. Fritsch
Pope John Xxiii
Pope John Xxiii @ High Point Regional
Round 1
170
01/23
L
DEC 3-2 TB1
N. Brigante
Newton
Newton @ High Point Regional
Round 1
182
01/18
L
DEC 4-2 SV
D. Pierson
---
Phillipsburg @ High Point Regional
Round 1
170
01/17
L
MD 9-0
M. Godfrey
Jefferson TWP
High Point Regional @ Jefferson TWP
Round 1
170
01/11
W
DEC 8-4
Z. Burke
Hackettstown
High Point Regional @ Hackettstown
Round 1
170
01/05
L
MD 12-3
G. Vosters
Freedom
Cheesehead Invitational
Round 11.5
170
01/05
L
DEC 1-0
K. Boone
Lockport
Cheesehead Invitational
Round 11 (Consol Semis)
170
01/05
W
F 6-0 4:16
G. King
Lyons Township
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Quarters & 1st Cons)
170
01/04
L
DEC 7-1
E. Danowski
---
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
170
12/28
W
DEC 3-2
B. Newberry
Wall Hs
Mustang Classic
Quarters & PRE-QT. LOSER Round (16 Man)
170
12/28
W
F 0-0 3:45
C. Dean
Middletown North
Mustang Classic
Quarters & PRE-QT. LOSER Round (16 Man)
170
12/28
L
MD 9-1
B. Clayton
---
Mustang Classic
Pre - Quarter (16 Man)
170
12/28
W
F 0-0 3:27
K. Emley
Allentown
Mustang Classic
Pre-Lim1
170
12/22
L
MD 11-3
A. Rallo
Roxbury
High Point Tri
Champ. Round 1
170
12/22
L
DEC 9-4
J. Stout
---
High Point Tri
Champ. Round 1
182
12/19
W
DEC 9-6
B. Dippel
Kittatinny Regional Jr/Sr
Kittatinny Regional Jr/Sr @ High Point Regional
Round 1
170
12/15
W
DEC 7-4
P. Gergich
Roselle Park
CBA Colt Classic
5th Place Match
170
12/15
W
F 0-0 0:48
J. Keefe
Brick Township
CBA Colt Classic
Cons. Round 2
170
12/15
W
F 0-0 1:34
P. Devine
Christian Brothers Academy
CBA Colt Classic
Cons. Round 1
170
12/15
L
DEC 4-0
J. Oleske
Toms River North
CBA Colt Classic
Quarterfinals
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/30
L
DEC 3-2 SV
N. Aylward
Section IV
Scuffle in the Stadium-Waverly Duals
Round 3 (6 Team)
173
06/30
L
F 2-0 0:35
T. Gudykunst
Blue Ridge
Scuffle in the Stadium-Waverly Duals
Round 4 (6 Team)
173
06/30
W
F 7-0 2:52
T. Meyers
Waverly
Scuffle in the Stadium-Waverly Duals
Round 1 (6 Team)
173
02/11
L
F 2-0 0:46
A. Aquilano
Raritan
2018 NJSIAA State Dual Championships
Finals (4 Team)
160
12/23
L
DEC 7-0
C. Wolf
Woodstown
Southern Quad
Champ. Round 1
160
Related Content
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024