Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Fox
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
MD 16-6
A. Burden
Oc Thunder WC
Mio Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
112/119
01/23
L
F 2-0 1:15
C. Green
---
Mio Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
112/119
01/09
W
F 9-2 3:28
B. Laner
Oc Thunder WC
Indian River Open & Novice
Round 3 (4 Man)
112
01/09
L
F 5-5 2:57
T. Thorbahn
U.P. Elite Wrestling
Indian River Open & Novice
Round 2 (4 Man)
112
01/09
L
F 7-0 2:54
A. Burden
Oc Thunder WC
Indian River Open & Novice
Round 1 (4 Man)
112
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/02
L
F 4-0 2:20
J. Colon
Mt. Vernon
2021 Highland MS New Year`s Invite
Placement Matches (8 Man)
104
01/02
L
F 2-0 0:31
K. Blaney
Highland
2021 Highland MS New Year`s Invite
Cross Bracket (8 Man)
104
01/02
W
F 2-0 0:43
H. Ramirez
Mohawk
2021 Highland MS New Year`s Invite
Round 3 (8 Man)
104
01/02
L
F 4-0 1:28
M. Miller
West Holmes
2021 Highland MS New Year`s Invite
Round 2 (8 Man)
104
01/02
W
F 2-0 1:29
C. McNutt
New Lexington
2021 Highland MS New Year`s Invite
Round 1 (8 Man)
104
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
W
F 2-0 0:36
S. Burns
Alcona Matcats
Cheboygan Open & Novice
Round 3 (4 Man)
90/95
03/08
W
F 2-0 0:18
C. Pataconi
Kingsford Youth WC
Cheboygan Open & Novice
Round 2 (4 Man)
90/95
03/08
L
F 6-7 3:22
M. Gardner
Indian River Bulldogs
Cheboygan Open & Novice
Round 1 (4 Man)
90/95
02/16
W
F 7-4 2:12
A. Nelson
Newberry WC
Alpena Open & Novice
Round 3 (4 Man)
95/100
02/16
W
F 2-0 1:12
E. Olivo
Alpena WC
Alpena Open & Novice
Round 2 (4 Man)
95/100
02/16
W
F 14-2 3:38
M. Kowalski
Alpena WC
Alpena Open & Novice
Round 1 (4 Man)
95/100
02/02
W
F 2-0 0:23
M. Kowalski
Alpena WC
Gaylord Open & Novice
Round 2 (3 Man)
95/100
02/02
L
MD 16-7
R. Cotton
Traverse City WC
Gaylord Open & Novice
Round 1 (3 Man)
95/100
01/26
L
F 11-4 3:14
M. Datzko
Standish Youth Wrestling
Mio Open & Novice
Round 2 (Best of 3)
90/95
01/26
L
DEC 8-5
M. Datzko
Standish Youth Wrestling
Mio Open & Novice
Round 1 (Best of 3)
90/95
01/12
L
DEC 14-7
M. Huspen
Grayling Youth WC
Grayling Open & Novice
Round 3 (4 Man)
90/95
01/12
W
MD 10-2
B. Martin
Pine River Youth WC
Grayling Open & Novice
Round 2 (4 Man)
90/95
01/12
L
MD 12-0
S. LaLonde
Traverse City WC
Grayling Open & Novice
Round 1 (4 Man)
90/95
01/05
L
DEC 14-8
M. Gardner
Indian River Bulldogs
Indian River Open & Novice
Round 3 (Best of 3)
85/90
01/05
L
DEC 6-4
M. Gardner
Indian River Bulldogs
Indian River Open & Novice
Round 2 (Best of 3)
85/90
01/05
W
DEC 11-9
M. Gardner
Indian River Bulldogs
Indian River Open & Novice
Round 1 (Best of 3)
85/90
12/29
W
F 5-7 2:21
S. LaLonde
Traverse City WC
TC West Open & Novice
Round 5 (5 Man)
90/95
12/29
W
F 5-0 1:00
S. Crawford
Grayling Youth WC
TC West Open & Novice
Round 3 (5 Man)
90/95
12/29
L
F 5-0 0:23
J. Libera
---
TC West Open & Novice
Round 2 (5 Man)
90/95
12/29
L
F 4-0 3:33
J. Koernke
Traverse City WC
TC West Open & Novice
Round 1 (5 Man)
90/95
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
DEC 6-4
J. Koernke
Traverse City WC
MYWAY Far North Regional
Finals (2 Man)
85
03/10
W
DEC 8-7
J. Parker
---
Alpena
Round 3 (3 Man)
81
03/10
L
F 2-0 1:16
H. Groves
Gaylord WC
Alpena
Round 2 (3 Man)
81
02/03
L
MD 11-1
H. Groves
Gaylord WC
Mio
Round 5 (5 Man)
78/81
02/03
W
F 2-0 0:38
K. Bray
Alpena WC
Mio
Round 4 (5 Man)
78/81
02/03
L
DEC 6-0
L. Tourville
---
Mio
Round 3 (5 Man)
78/81
02/03
W
F 4-0 0:57
P. Farmer
Grayling Youth WC
Mio
Round 2 (5 Man)
78/81
01/27
W
F 8-2 1:58
J. Koernke
Traverse City WC
Gaylord
Placement Matches (8 Man)
78
01/27
W
F 4-0 0:31
J. Sonnenburg
Pellston WC
Gaylord
Cons. Semis (8 Man)
78
01/27
L
DEC 9-6
C. Maves
Indian River Bulldogs
Gaylord
Semis & WB (8 Man)
78
01/27
W
F 2-0 0:24
J. Lewis
Sault Blue Devils
Gaylord
Quarterfinals (8 Man)
78
01/27
L
NC 0-0
C. Maves
Indian River Bulldogs
Gaylord
2nd Place Match (8 Man)
78
01/20
L
F 5-0 1:16
B. Morrison
Hamilton Hawkeye WC
Far North GREIGHTS & TC Novice
Cons. Semis (8 Man)
81
01/20
L
MD 13-0
H. Groves
Gaylord WC
Far North GREIGHTS & TC Novice
Quarterfinals (8 Man)
81
01/13
W
F 7-2 0:38
S. Cutler
---
Grayling
Round 3 (4 Man)
81
01/13
L
MD 12-0
W. Peabody
---
Grayling
Round 2 (4 Man)
81
01/13
L
DEC 9-6
H. Groves
Gaylord WC
Grayling
Round 1 (4 Man)
81
01/06
L
TF 19-2 4:12
W. Peabody
---
Indian River Novice
Round 2 (3 Man)
81
01/06
W
F 6-1 2:04
A. Miller
Petoskey WC
Indian River Novice
Round 1 (3 Man)
81
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021