Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Ramsey
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Team Name
CCA
Casper Classic Academy/Frontier MS
Casper Classical Academy
Eastside United
Eastside United Wrestling Club
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
F 4-0 1:29
G. Bohlander
---
2022 Brady Read Memorial Folkstyle
Quarters
83-87
03/26
W
TF 15-0 3:10
J. Givens
---
2022 Brady Read Memorial Folkstyle
Round 1
83-87
02/27
L
F 2-0 0:42
R. Hansen
Laramie WC
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Round 3
87-95
02/27
W
F 2-0 0:34
M. Atherton
---
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Quarters
87-95
02/27
L
F 0-2 0:50
K. Garcia
Worland WC
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Quarters
79-86
02/27
L
F 2-0 0:32
D. Wiseman
Moorcroft Mat Masters
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Round 1
87-95
02/27
L
DEC 7-2
P. Shoemaker
---
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Round 1
79-86
02/13
L
F 2-0 0:30
D. Dickinson
Douglas Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Round 3
87
02/13
L
F 4-1 1:56
P. Shoemaker
Douglas Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Quarters
87
02/12
L
F 13-2 1:58
D. Dickinson
Douglas Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Greco
Round 2 (Best of 3)
87
02/12
L
F 4-0 0:15
D. Dickinson
Douglas Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Greco
Round 1 (Best of 3)
87
02/12
W
F 2-0 0:34
D. Dickinson
Douglas Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Freestyle
Round 2.1
87
02/12
L
TF 12-2 2:55
P. Shoemaker
Douglas Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Freestyle
Round 1
87
12/18
L
Replay
F 11-0 2:53
A. Potter
Glenrock Wrestling Club
2021 WAWA Middle School State
Round 2
85
12/18
L
Replay
F 2-0 1:18
T. Guillen
Top Of The Rock Wrestling Club
2021 WAWA Middle School State
Round 1 16-32
85
12/04
W
F 4-0 0:32
S. Teague
Torrington Middle School
Torrington Middle School Invitational
Round 4
85
12/04
L
F 9-0 1:14
G. Bohlander
---
Torrington Middle School Invitational
Round 2
85
12/04
L
DEC 3-2
S. Reece
Wheatland Middle School
Torrington Middle School Invitational
Round 1
85
12/03
L
F 7-4 2:28
K. Dees
Centennial Middle School
Casper City Championships - 2021
3rd WB
85
12/02
L
DEC 4-1
C. Evans
CY Middle School
Casper City Championships - 2021
Semi, 1st WB(8 Man), & Round 2 RR
85
12/02
W
F 2-0 0:32
J. Babcock
CY Middle School
Casper City Championships - 2021
Qtrs & WB 1(8 Man), Round 1 RR
85
11/13
W
F 4-1 0:59
C. Kwiatkowski
CY Middle School
Douglas MS Invitational
SF
81-86
11/13
W
F 2-0 1:24
B. McLean
Douglas Middle School
Douglas MS Invitational
Cons Only
81-86
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024